hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Павло Гай-Нижник, Олена Рибій

«Громадянський блок ПОРА–ПРП»

«Громадянський блок ПОРА–ПРП»

«Громадянський блок ПОРА–ПРП» – виборчий блок політичних партій, створений для участі у виборах до Верховної Ради України та до місцевих органів влади 2006 р. Гасло блоку: «Пора будувати, діяти і жити!».

10 грудня 2005 р. на 2-му етапі ХІ з’їзду Партії «Реформи і порядок» було ухвалено рішення про створення виборчого блоку з Громадянською партією «ПОРА». 19 грудня відбувся міжпартійний з’їзд «Громадянського блоку ПОРА–ПРП», який затвердив список кандидатів у народні депутати України, який нараховував 371 прізвище. До першої п’ятірки списку увійшли В.Кличко (безпартійний), В.Пинзеник (голова ПРП), В.Каськів (лідер ГП «ПОРА»), Т.Стецьків (заступник голови ПРП), Є.Золотарьов (заступник голови політвиконкому ГП «ПОРА»).

У виборчій програмі «Громадянський блок ПОРА – ПРП» проголошував себе політичною силою, яка послідовно відстоює ідеали свободи, громадянської гідності та самореалізації особистості як базові складові громадянського суспільства. Головною метою блоку було визначено сприяння розбудові громадянського суспільства в Україні шляхом докорінного реформування системи органів державної влади та налагодження механізму погодження інтересів усіх громадян України.

Блок виступив з низкою економічних ініціатив, які стосувалися фінансової амністії та легалізації капіталу, спрощеної системи оподаткування, стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу, реформування системи соціального страхування, створення умов для ринкової економіки тощо. Серед пріоритетних завдань блоку у зовнішній політиці значилася міжнародна та європейська інтеграція, зокрема вступ до Європейського Союзу (ЄС) та Світової організації торгівлі (СОТ).

За підсумками парламентських виборів 2006 р. «Громадянський блок ПОРА – ПРП» здобув 373 478 (1,47%) голосів виборців, а отже, не подолав 3-відсоткового прохідного бар’єра до Верховної Ради України. Найбільшу підтримку блок здобув у Львівській (близько 5% голосів виборців), Івано-Франківській та Тернопільській областях (близько 3% голосів виборців), найменшу – у Донецькій, Луганській областях та у Криму (близько 0,2–0,3% голосів виборців).

За підсумками місцевих виборів 2006 р. представники блоку отримали мандати у місцевих радах, у Чернівецькій та Харківській обласних радах, у Київській міській раді (14 із 120 мандатів).

Павло Гай-Нижник, Олена Рибій   

Опубліковано: Гай-Нижник П., Рибій О. «Громадянський блок ПОРА–ПРП» // Українська багатопартійність: політичні партії, виборчі блоки, лідери (кінець 1980-х – початок 2012 рр.). Енциклопедичний довідник. – К.: ІПіЕНД ім. І.Ф.Кураса НАН України, 2012. – С.184.


 
БУЛАВА