hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Павло Гай-Нижник

Політична партія «Інформаційна Україна»

Політична партія «Інформаційна Україна» створена у 2005 р. Зареєстрована Міністерством юстиції України 25 березня 2005 р. (реєстраційний номер 123-п.п.). Перший керівник: C.Іщенко. Місцезнаходження керівних органів – м.Київ.

Партія виступає за високотехнологічний розвиток України, впровадження нових моделей інформаційного й інноваційного розвитку України. Відстоює інтереси людей, задіяних у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Статутні документи декларують «Інформаційну Україну» як політичну партію, «яка діє на принципах добровільності, рівноправності та спільності інтересів її членів та об’єднує у своїх лавах громадян України. Її мета – створення умов для побудови інформаційного, вільного, демократичного, солідарного, економічного, ефективного та екологічно безпечного суспільства на засадах свободи, демократії, соціальної справедливості й солідарності». Однією з головних цілей партія проголошує залучення народу до свідомого прийняття рішень і вирішення своєї долі, реалізації влади й власності через утвердження та постійне вдосконалення механізмів демократії; запровадження інформаційної демократії та електронного уряду, які оптимізують управління державою, оздоровлять відносини всередині суспільства, зменшать соціальну напругу. Партія ініціює поступове впровадження системи е-голосування на національних і місцевих виборах та підтримує ідею повного впровадження системи «Електронного Уряду» в управління державою

22 жовтня 2005 р. відбувся ІІ з’їзд партії, головою партії обрано А.Колодюка, затверджено рішення про участь партії у виборах до Верховної Ради АР Криму, місцевих рад у 2006 р.

Під час ІІІ з’їзду партії, що відбувся 3 грудня 2005 р., було обговорено та проаналізовано політичну ситуацію в Україні, а також прийнято пропозицію Трудової партії України (згодом – Політична партія «Сильна Україна») щодо об’єднання та створення спільного блоку. А.Колодюку було доручено завершити політичні переговори та підписати угоду щодо створення виборчого блоку. До передвиборчих списків партією були висунуті представники політичного форуму «Інформаційної України». Окрім цього, делегатам було представлено новий Інтернет-проект – WEB-портал «Інформаційна Україна», що мав би сприяти просуванню ідей розвитку інформаційного суспільства в Україні.

22 лютого 2006 р. партія презентувала в УНІАН систему «Електронні вибори-2006», за допомогою якої «ІУ» пропонувала провести альтернативний підрахунок голосів в Інтернеті. Проте цю новацію не було застосовано на офіційному рівні.

Партія була учасницею виборів до Верховної Ради України у березні 2006 р. у складі «Блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти».

У період 2007–2010 рр. партія політичної активності не виявляла.

На виборах Президента України 2010 р. партія підтримувала С.Тігіпка.

На V з’їзді партії, що відбувся 4 червня 2010 р., було обрано нового голову партії, яким став В.Мандрагеля.

Павло Гай-Нижник   

Опубліковано: Гай-Нижник П. Політична партія «Інформаційна Україна» // Українська багатопартійність: політичні партії, виборчі блоки, лідери (кінець 1980-х – початок 2012 рр.). Енциклопедичний довідник. – К.: ІПіЕНД ім. І.Ф.Кураса НАН України, 2012. – С.407–408.


 
БУЛАВА