hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Павло Гай-Нижник

Партія «Національно-демократичне об’єднання «Україна»
(Партія «НДО «Україна»)

Партія «Національно-демократичне об’єднання «Україна» (Партія «НДО «Україна») створена 15 квітня 2000 р. на Установчому з’їзді у м.Києві. Зареєстрована Міністерством юстиції України 1 вересня 2000 р. (реєстраційний номер 1495). Голова партії: Г.Кузьмич. Керівні органи: з’їзд, голова партії, політрада, контрольно-ревізійна комісія. Місцезнаходження керівних органів – м.Київ.

Головною метою заснування партії було об’єднання усіх національно-патріотичних сил України для участі у виробленні державної політики, формуванні органів державної влади, місцевого самоврядування усіх рівнів через своїх представників на підставі волевиявлення виборців. Національна ідея, як зазначається у програмному документі «НДО «Україна», є головною засадою в усій діяльності партії. Партія виступає за недоторканність і святенність приватної власності як основи економічної незалежності та політичної свободи людини; за забезпечення Конституцією свободи громадянина України, за демократичний державний лад та розвинуте громадянське суспільство. Партія вважає, що «свобода Нації забезпечується власною державністю, її потенціалом та системою міжнародних Угод», а концепція розвитку України лежить в гармонійному поєднанні Національної ідеї з державними інституціями.

Партія «НДО «Україна» виступає за Соборність України як Держави, за недоторканність її кордонів, територіальне самоврядування «як найбільш досконалу форму державного устрою» й вважає, що державний лад має ґрунтуватися «на повновладді народу, яке реалізується через депутатів, обраних до парламенту, через Президента, через органи місцевого самоврядування та через верховенство Закону над усіма Державними інститутами».

На період проведення Установчого з’їзду партії та її реєстрації в Міністерстві юстиції України партійні осередки були створені у 20 областях України, а на 1 вересня 2001 р. партійні організації були зареєстровані в усіх 24 областях України, АР Крим, містах Києві та Севас-тополі. 24 січня 2002 р. пройшов І з’їзд партії, на якому було прийнято рі-шення про участь партії у 2002 р. у виборах до органів державної влади усіх рівнів.

У 2006 р. партія взяла участь у виборах народних депутатів України у багатомандатному виборчому окрузі у складі Блоку ЮРІЯ КАРМАЗІНА, якому віддали голоси 165 881 виборець (0,65%); у 2007 р. – у позачергових виборах до Верховної Ради України у складі Блоку «Всеукраїнська громада». Кількість голосів, набраних блоком, – 12 327 (0,05%).

Нині партія активної політичної діяльності не проводить. На виборах до місцевих органів влади 2010 р. здобула лише 1 мандат (0,01%).

Павло Гай-Нижник   

Опубліковано: Гай-Нижник П. Партія «Національно-демократичне об’єднання «Україна» (Партія «НДО «Україна») // Українська багатопартійність: політичні партії, виборчі блоки, лідери (кінець 1980-х – початок 2012 рр.). Енциклопедичний довідник. – К.: ІПіЕНД ім. І.Ф.Кураса НАН України, 2012. – С.333–334.


 
БУЛАВА