hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Павло Гай-Нижник, В’ячеслав Яремчук

Українська морська партія

Українська морська партія (УМП) створена 17 березня 2001 р. на Установчому з’їзді у м.Одесі. Зареєстрована Міністерством юстиції України 27 березня 2001 р. (реєстраційний номер 1601). Перший керівник партії – С.Ківалов. Місцезнаходження центральних статутних органів партії – м.Одеса.

Станом на 2005 р. до складу УМП входило 19 регіональних організацій (АР Крим, обласні, міст Києва і Севастополя), а також 179 районних, міських, районних у містах організацій.

Згідно зі статутно-програмними настановами партія ставила перед собою провідну мету – сприяння становленню України як могутньої морської держави, а також такі основні цілі, як участь у розробці державної політики у галузі управління морським та річковим транспортом; правову та політичну підтримку і створення сприятливих умов розвитку флоту, суднобудівної, судноремонтної, суднохідної та пов’язаних з ними галузей; забезпечення політичних, економічних, соціальних прав моряків; розробка та впровадження науково обґрунтованої морської політики держави.

Поряд із наданням великої уваги морській тематиці у політичній сфері УМП висувала завдання втілення в Україні принципів верховенства права; політичної, економічної та соціальної рівності; відмови від революційних методів вирішення будь-яких питань; підтримки курсу на побудову правової держави і громадянського суспільства; розширення прав регіонального та місцевого самоврядування. У соціально-економічній сфері партія виступала за розвиток в Україні соціально спрямованих ринкових відносин, досягнення економічного зростання та суттєвого піднесення життєвого рівня громадян, втілення програм соціального захисту.

У 2002 р. партія брала самостійну участь у виборах до Верховної Ради України IV скликання, висунувши у багатомандатному виборчому окрузі 10 кандидатів. Першу п’ятірку партійного списку становили: В. Безкоровайний, Ю.Тимощенков, О.Котельников, Ю.Фесенко, С.Лисов. У передвиборчій програмі УМП із загальним слоганом «За морську могутність України», окрім уваги до морської галузі, партія звернула увагу на завдання в політичній, економічній та соціальній сферах, серед них – підтримка курсу на побудову правової держави і громадянського суспільства, забезпечення пріоритету загальнолюдських та національно-духовних цінностей, сприяння розвитку в Україні ринкових відносин, дотримання соціальної спрямованості економічних реформ, підвищення життєвого рівня та захист найуразливіших прошарків громадян України.

За підсумками парламентських виборів, які відбулися 31 березня 2002 р., УМП зайняла 26-те місце серед 33 суб’єктів виборчого права, здобувши підтримку 29 025 (0,11% голосів) виборців та не подолавши виборчого бар’єра. Найбільший рейтинг партія мала в Одеській області, посівши 13-ту позицію. З трьох кандидатів, висунутих партією у одномандатних виборчих округах, був обраний лише один представник партії – С.Ківалов (виборчий округ № 136 Одеської області). За нього проголосувало 39,10% виборців.

У подальшому активність УМП на загальнодержавному рівні проявлялася спорадично. Починаючи з 2002 р., УМП виступила з ініціативою розробки і публічного обговорення сучасної Морської доктрини України, запропонувавши проект реформування цієї галузі, який передбачав низку законопроектів: Концепцію національної безпеки, Військової доктрини України, Державної програми реформування і розвитку Збройних сил України на період до 2005 р., Державної програми співпраці з НАТО, Державної програми розвитку озброєння і військової техніки на період до 2010 р.

Під час президентської виборчої кампанії у липні 2004 р. партія приєдналася до Угоди про створення Виборчої коаліції демократичних сил (на підтримку В. Януковича). У цей час виконувачем обов’язки керівника партії став віце-адмірал В.Безкоровайний – колишній командувач ВМС України й заступник міністра оборони України.

У 2008 р. Київська міська організація УМП підтримала О.Омельченка та блок його імені на виборах столичної міської ради. У листопаді 2009 р. напередодні виборів Президента України УМП та ще 11 політичних партій підписали Угоду про співробітництво з Партією регіонів, спрямовану на підтримку передвиборчої програми В.Януковича. На виборах до місцевих органів влади 2010 р. партія здобула два мандати (0,02%) сільських, селищних, міських голів.

Павло Гай-Нижник, В’ячеслав Яремчук   

Опубліковано: Гай-Нижник П., Яремчук В. Українська морська партія // Українська багатопартійність: політичні партії, виборчі блоки, лідери (кінець 1980-х – початок 2012 рр.). Енциклопедичний довідник. – К.: ІПіЕНД ім. І.Ф.Кураса НАН України, 2012. – С.511–512.


 
БУЛАВА Youtube Youtube