hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Павло Гай-Нижник

Кочубей Василь Васильович

КОЧУБЕ́Й Василь Васильович (10.03.1892, Царське Село побл. С.-Петербурга, нині м.Пушкін – 14.03.1971, м.Нойфен, Німеччина) – військовик. Полковник Української Держави. Походив із давнього козац. роду, спорідненого з родом П.Скоропадського. Навч. у Відні та С.-Петербурзі, закін. Царськосіл. реал. уч-ще. 1911 вступив на військ. службу. Учасник 1-ї світ. війни, зокрема у січні 1917 признач. старшим ад’ютантом штабу 34-го армій. корпусу (командувач – генерал П.Скоропадський), де прослужив до звільнення в грудні того ж року. На Всеукр. з’їзді Вільного козацтва у жовтні 1917 обраний ген. писарем (начштабу) цієї орг-ції. На поч. січня 1918, напередодні наступу більшовиків, влаштував П.Скоропадському зустріч із франц. генералом Ж.Табуї з метою залучення до оборони Києва польс. і чехо-словац. легіонерів. Актив. учасник гетьман. перевороту 29 квітня 1918, осавул (ад’ютант) гетьмана П.Скоропадського. Чл. делегацій Української Держави до Німеччини на чолі з головою РМ Ф.Лизогубом у серпні 1918 та гетьмана П.Скоропадського у ході його офіц. візиту до кайзера Німеччини Вільгельма ІІ у вересні 1918. Після повалення Гетьманату емігрував до Німеччини, де був учасником гетьман. руху на чолі з П.Скоропадським, співроб. ж. «Часовой» та «Военная Быль».

Літ.: Скоропадський П. Спогади. К.; Філадельфія, 1995; Волков С. В. Офицеры российской гвардии. Москва, 2002.

П. П. Гай-Нижник    


Енциклопедія сучасної України

Опубліковано: Гай-Нижник П.П. Кочубей Василь Васильович // Енциклопедія сучасної України. – Т.15. – К.: НАН України; НТШ; Інститут енциклопедичних досліджень НАНУ, 2014. – С.





 
БУЛАВА Youtube Youtube