» « Тригуб В. Повернення Межигірського монастиря // Битва за Київ у 1943 році. Національний музей-заповідник.
hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник


Повернення Межигірського монастиря

Тригуб В. Повернення Межигірського монастиря // Битва за Київ у 1943 році. Національний музей-заповідник. Офіційний сайт. – 2014. – 10 липня
Древнє козацьке село Нові Петрівці, Вишгородського району на Київщині, повертає славу легендарного Межигірського монастиря. Кілька років ця тема була фактично забороненою. На щастя, завдяки Майдану, часи змінилися!

У Національному музеї-заповіднику “Битва за Київ у 1943 році” урочисто відкрито виставку про Межигірський монастир.

Прикметно, що ця подія співпала з демонстративним підняттям у музеї прапора Військово-Морських Сил України – на підтримку наших військових, що виявилися заблокованими у Криму. Колектив звернувся до всіх військово-історичних музеїв підняти прапори ЗСУ!

-Ми багато років досліджували історію Межигірського монастиря, – розповів директор музею Іван Вікован, – Видали чимало поліграфічної продукції, навіть брошуру, що моментально стала бібліографічною рідкістю. Вивчали перебування тут Тараса Шевченка. Всі матеріали збережено, частина представлена на виставці, яку можна вільно оглянути!

Слід зазначити, що музей і патріотично налаштовані депутати Новопетрівської сільради, зберегли унікальну Дзвонкову криницю, яку малював Кобзар! Упорядкували територію, побудували капличку УПЦ КП. Забезпечили туди вільний доступ людей.

Це при тому, що криниця опинилася у кількох метрах від паркану маєтку Януковича!

Саме до Дзвонкової криниці змогли прорватися Автомайданівці, попри щільні ряди беркуту і ВВ…

Пройшло лише кілька тижнів після всіх тих драматичних подій…

Днями відбулася нарада представників журналу “Музеї України”, Музею плакату України, Нацзаповідника “Битва за Київ у 1943 році”, Новопетрівської сільради.

Вирішили, що час повертати Новим Петрівцям імідж музейного села, а не бункера екс-диктатора.

Нагадуємо, що крім Нацзаповідника, в селі діє музей Хата Савки, а Виконком сільради, підтримав ініціативу журналу “Музеї України”, зареєструвавши Музей плакату України, Музей слідопитів, Музей козацьких страв.

Шеф-редактор часопису “Музеї України” Наталка Іванченко подякувала депутатам сільради, що у найстрашніші реакційні часи, не скасували реєстрації Музею плакату України, який розпочав в інтернеті запеклу плакатну війну, підтримуючи Майдан, а нині наших у Криму.

Після прийняття відомих тоталітарних законів, команда журналу “Музеї України” та Музею плакату опинилися серед пропагандистів “тероризму, екстремізму, поширення закликів до масових безпорядків”.

Це не дивно, бо у редколегії журналу були нардепи А.Парубій, В.Яворівський, О.Абдуллін… Раду Музею плакату очолює член Політради Правого сектору, доктор історичних наук Павло Гай-Нижник, що протягом усіх подій на Майдані демонстративно ходив без маски… Кандидат історичних наук, екс-директор Національного військово-історичного музею України, полковник ЗСУ Віктор Карпов, який відкрито виступив проти екс-міністра оборони Лебєдева, позбувшись посади… Світило років 15 таборів…

У перший же день окупації Криму, сайт “Музеї України” було знищено невідомими… Тривають відновлювальні роботи…

Нині Нові Петрівці отримали знаковий об`єкт, де жив Янукович. Що з ним робити – сказати важко…

Є пропозиція відновити на території резиденції Межигірський монастир під управлінням УПЦ КП. А до свіжонабудованих будівель пускати організовані групи екскурсантів.

Тут не варто щось видумувати – потенціал науковців Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році” достатній для організації комплексної екскурсії як музеєм, так і в Межигір`я!

Ми вже побачили, як невідомі “герої самооборони” спробували банально розграбувати резиденцію, скільки шакалів-колекціонерів, прикриваючись статусом музейника туди рвуться для самозбагачення…

Досить!

Новопетрівська сільська Рада, Вишгородська РДА та райрада, Київська ОДА і облрада повинні негайно прийняти рішення про заборону відчудження території резиденції, приватизацію, забезпечити дієву охорону, організувати легальний туристичний маршрут.

Все повинно відбуватися під державним управлінням і громадським контролем!

Команда журналу “Музеї України” буде у цьому всіляко сприяти!

Не дамо розграбувати і знищити Межигір`я!

…А виставку про Межигірський монастир радимо відвідати найближчим часом!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею плакату України


 
БУЛАВА