Дописи у facebook
ЯК БРЕШЕ ГРОЙСМАН ПРО ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТ І ФІНАНСУВАННЯ
У НАУКОВІЙ СФЕРІ Й ПРО ТЕ, ЯК УРЯД ВБИВАЄ
УКРАЇНСЬКУ ГУМАНІТАРНУ НАУКУ ТА ОСВІТУ!
Міністру освіти і науки України
Гриневич Л. М.
Шановна Ліліє Михайлівно!
Шановна Ліліє Михайлівно!
Працівники Науково-дослідного інституту українознавства глибоко стурбовані станом фінансування закладу.
У 2014 р. колектив Інституту пережив ліквідацію і пов’язане з цим скасування статусу Національного та зменшення заробітної плати на 20%. Попри те, ми працювали над виконанням планових тем, затверджених МОН. Однак впродовж останніх років бюджет Інституту щорічно зменшується. З одного боку, це відбувається на тлі суттєвого зростання цін, з іншого – у ситуації декларованого Кабінетом Міністрів України підняття окладів, яке на практиці неможливо втілити в життя.
Цьогоріч склалася особливо катастрофічна ситуація. Фінансування Інституту, відповідно до лімітної довідки, у першому кварталі 2017 р. становить близько 1,150 млн. грн. Якщо спрогнозувати фінансування на рік – це близько 4,5 млн. грн., при тому, що реальні потреби Інституту на 2017 р., відповідно до бюджетного запиту, становлять щонайменше 7 млн. грн. Катастрофічний брак фінансування наразі спричинив вкрай важку психологічну атмосферу серед працівників Інституту. Адже ідеться про неможливість виплати заробітної платні у повному обсязі, скорочення штату, зрештою, втрату творчого колективу, який наразі виконує унікальні теми з фундаментальних проблем історії України, багато років проводить Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх закладів, бере участь у втіленні заходів МОН України щодо підтримки закордонних українців у сфері загальної освіти на 2016–2020 рр. та розробляє низку проектів щодо гуманітарної кризи в Криму і східних регіонах країни, військово-патріотичного виховання населення та військовослужбовців Збройних сил, а також деколонізації України та деокупації її територій.
Скорочення обсягів фінансування суперечить вимогам низки законодавчих актів України, а саме:
1. П.2 ст.36 закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», відповідно до якого держава гарантує встановлення ставок (окладів) науковим працівникам державних наукових установ, виходячи з розрахунку посадового окладу молодшого наукового співробітника на рівні не нижче подвійної середньої заробітної плати у промисловості в цілому по Україні.
2. Листа МОН України від 23.12.2016 р. №1/9-665 щодо недопущення переведення працівників бюджетних установ на скорочену тривалість робочого часу у зв’язку із підвищенням з 1 січня 2017 р. розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином виникнуть підстави для запровадження урядових санкцій в разі невиплати підвищеної заробітної платні, скорочення працівників та переведення їх на скорочену тривалість робочого часу (відповідно до «Протоколу засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати», підписаного Віце-прем’єр-міністром України Розенком П. В. 10.01.2017 р.).
Тож, звертаємося до Вас, шановна Ліліє Михайлівно, з проханнями:
1. Клопотатися про надання (а фактично повернення) Науково-дослідному інституту українознавства статусу Національного, відповідно до п.3 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 р. №671-р «Про утворення Науково-дослідного інституту українознавства».
2. Клопотатися про відновлення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 р. №381-р «Про умови оплати праці працівників Науково-дослідного інституту українознавства», згідно з яким посадові оклади співробітників Інституту встановлювались на рівні посадових окладів та інших умов праці відповідних категорій працівників бюджетних науково-дослідних установ Національної академії наук України.
3. Доручити вжити невідкладних заходів у забезпеченні достатніх обсягів фінансування Інституту, яке відповідало б ключовим ухвалам Кабінету Міністрів України.
4. Розробити оптимальний механізм стабільного фінансування діяльності Інституту, спрямованої на здійснення державних програм (у тому числі - програм і заходів Міністерства освіти і науки України з національно-патріотичного виховання, забезпечення культурно-освітніх запитів української діаспори, проведення наукових конференцій та конкурсів з українознавства).
Співробітники Науково-дослідного інституту українознавства МОН України сподіваються, шановна пані Міністр, на розуміння і чекають на вирішення зазначених життєво важливих проблем.
З повагою
Вчена рада та працівники
Науково-дослідного Інституту українознавства МОН України
* * *
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-665 від 23 грудня 2016 року
Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської
міської державних адміністрації
Головам рад ректорів (директорів)
вищих навчальних закладів
Щодо недопущення переведення
працівників бюджетних установ
на скорочену тривалість робочого часу
На виконання доручення Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. від 23.11.2016 №3267/0/1-16 Міністерство звертає увагу на недопущення переведення працівників бюджетних установ на скорочену тривалість робочого часу у зв’язку із підвищенням з 1 січня 2017 року розміру мінімальної заробітної плати, яке передбачене Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».
Просимо довести зазначену інформацію до відома керівників навчальних закладів та установ освіти.
Перший заступник міністра B. B. Ковтунець