hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі

Україні потрібні механізми контрпропаганди – експерти

Опубліковано: Україні потрібні механізми контрпропаганди – експерти // Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі: Офіційний веб-сайт. – 2014. – 27 жовтня [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.moral.gov.ua/news/997/

Як протидіяти антиукраїнській пропаганді Росії? Як державні свята та інші визначні дати впливають на формування почуття патріотизму в молоді, у військово-патріотичному вихованні?

Про це говорили 21 жовтня історики, військовослужбовці, дослідники, експерти, зокрема фахівці Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, під час круглого столу на тему: «Відродження національної свідомості та формування патріотизму через оптимізацію системи державних, професійних свят та відзначення національних і пам’ятних дат в Україні», ініційованого Українським інститутом національної пам’яті та благодійним фондом «Центр національного відродження».

Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький виступив на тему «Національна символіка, державні свята у контексті протидії антиукраїнській інформаційній війні».

У своєму виступі Голова Національної комісії проаналізував зміст та динаміку антиукраїнської пропаганди у ЗМІ, починаючи з 2006 року.

«За даними Комісії, обсяги антиукраїнської пропаганди весь час зростали, а її зміст ставав дедалі агресивнішим. Одним з аспектів пропаганди – дискредитація національної символіки, свят, видатних історичних постатей», – зазначив очільник Національної комісії та окремо наголосив на тому, що в України відсутні механізми ведення інформаційної війни та механізми контрпропаганди.

«В країні існує правова колізія – не всі державні свята є законодавчо закріпленими. Чи достатньо указів президента, якщо їх може скасувати новий голова держави? Як показує приклад останніх років, коли Янукович відміняв укази попередника – ні», – вважає кандидат філософських наук Леонід Чупрій.

Знаний дослідник козацтва, історик Тарас Чухліб висловив думку про те, що потрібно міняти концепцію формування національної пам’яті.

У свою чергу заступник директора Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак нагадав, що українцям треба змінювати ставлення до свята 9 травня – не як до Дня Перемоги, а як Дня пам’яті і примирення.

Доктор історичних наук, представник Інституту українознавства Павло Гай-Нижник наголосив на важливості запровадження нового офіційного переліку визначних дат як елементу контрпропаганди в аспекті протистояння з Росією: «Не вдаваймося в академічні дрібниці, треба робити громадську, загальнонаціональну роботу. Ми маємо діяти не лише в науковому, але і в пропагандивному полі. Державні свята мають засвідчити правонаступність української державності. Вирішальним є ідеологічно-політичний аспект, адже в тій Росії не пояснюють, для чого росіяни воюють за чужі їм території. Бо пропагандистська машина РФ каже – то наше. І росіяни не розбираються, чи це правда. Вони просто ідуть і воюють», – наголосив експерт.

Озвучені під час круглого столу пропозиції Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі передані представникам Українського інституту національної пам’яті для подальшого опрацювання.





 
БУЛАВА Youtube Youtube