hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Проголошення самостійності Карпатської України можна вважати першим кроком до цілковитої незалежності України – експерти, історики

Київ, 15 березня 2017.

Проголошення самостійності Карпатської України можна вважати першим кроком до цілковитої незалежності України – експерти, історики Проголошення самостійності Карпатської України 15 березня 1939 року у місті Хуст можна вважати першим кроком до цілковитої незалежності України. До такого висновку дійшли учасники публічної дискусії до 78-ї річниці тих подій, що відбулася в Українському кризовому медіа-центрі. «Карпатська Україна проіснувала недовго – усього одну добу, але уже тоді, закарпатський народ виявив своє бажання до возз’єднання з Україною», – наголосив Василь Лазоришинець, президент Закарпатського земляцтва у Києві.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович зазначив, що наразі відбувається спроба запустити суспільне переосмислення Другої світової війни. «Події 1939 року продемонстрували одну з важливих тенденцій, яка була властива для українців протягом усієї Другої світової війни – прагнення стати суб’єктом, прагнення до незалежності і прагнення до того, аби об’єднатися і жити у єдиній державі», – зазначив він.

Карпатська Україна була президентською республікою з державною мовою – українською. Синьо-жовтий стяг став офіційним, українським національним гімном – «Ще не вмерла Україна». Президентом Карпатської України став Августин Волошин.

У ніч з 13 на 14 березня 1939 року угорська армія розпочала воєнні операції біля Мукачевого. Багатотисячній регулярній армії загарбників протистояли солдати Карпатської Січі, яка була нечисельною. Богдан Галайко, директор Національного науково-дослідного інституту українознавства, додав, що розстріли військовополонених січовиків мали місце бути, і наразі залишається усе менше живих свідків тих подій, які можуть це засвідчити. За різними даними, тоді загинули близько 300 студентів. Лише за перший день збройних протистоянь загинули 230 бійців Карпатської Січі.

Олександр Пагіря, історик, дослідник теми, зауважив: «Керівництво Чехословаччини було на короткому повідку у Берліна». Він додав, що проголошену державу не визнала жодна держава світу, попри активні переговори Волошина.

Pavlo Hai-Nyzhnyk

Завідувач відділу історичних студій Національного науково-дослідного інституту українознавства Павло Гай-Нижник наголосив, що Польща також відверто говорила про те, що Карпатську Україну потрібно знищити, бо це призведе до незалежності цілої України. «Цей приклад, коли нас фактично злили, говорить про те, що від агресора не можна відкупитися», – підсумував він. Ці події не мали міжнародних наслідків для регіону – це був локальний конфлікт «Срібної землі». Вже у кінці березня територія Закарпаття була остаточно окупована угорськими військами.

«Карпатська Україна – це є приклад блискучої самоорганізації людей і усвідомлення ними індивідуальної відповідальності за своє майбутнє у вирішальний час», – наголосив Орест Климпуш, депутат Верховної Ради України 2, 4 скликань, Надзвичайний і Повноважний Посланник України 1-го класу, син Дмитра Климпуша – головного команданта Організації народної оборони «Карпатська Січ» у 1938-1939 роках. Олександр Рубльов, учений секретар Інституту історії України Національної академії наук України, зауважив, що Друга світова війна для України почалася з агресії у Закарпатській Україні і додав: «Попри цю одноденність, ця подія має важливе політичне і геополітичне значення».

Завідувач відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України Національної академії наук України Степан Віднянський назвав ті події якісно новим етапом боротьби за державотворення. Він проаналізував події, які передували проголошенню самостійності окремої частини України. Корінне населення – русини – було відірване від центру держави і розвивалось своїм шляхом. Кирило Галушко, історик, координатор громадського просвітницького проекту «Likбез. Історичний фронт» додав: «Далеко не в усіх регіонах траплялася ситуація вибору свого українства, офіційно задекларованого». Це є трансформацією регіональної свідомості на національну. Велику роль зіграло те, що у 20 столітті ці території у різні часи знаходились у володінні 9-ти держав та державних утворень. Це призвело до того, що у тих умовах Карпатська Україна не мала сил бути автономною та суверенною.

Володимир Огризко, Надзвичайний і Поважний Посол України, міністр закордонних справ України (2007-2009 роки) зауважив, що хвороба великодержавності не йде з європейського континенту. А спроби оживити це буде означати кров. «Риторика, яка несе у собі агресію, спроби втрутитися у внутрішні справи держав, несуть у собі загрози, і ми повинні протидіяти таким речам», – застеріг пан Огризко.

Kyiv, March 15, 2017

Experts, historians: The proclamation of independence of Carpathian Ukraine can be considered the first step to full independence of Ukraine

UKRAINE CRISIS media center

Pavlo Hay-Nyzhnyk, head of historical studies department of the National Research Institute of Ukrainian Studies, stressed that Poland openly said that Carpathian Ukraine must be destroyed, because it would lead to the independence of the whole Ukraine. “This example, when we were actually double-crossed, proves that you cannot pay off the aggressor,” he concluded. These events had no international consequences for the region – it was a local conflict in “Silver land”. In late March, Transcarpathia was finally occupied by Hungarian troops.

Киев, 15 марта 2017

Провозглашение независимости Карпатской Украины можно считать первым шагом к полной независимости Украины – эксперты, историки

UKRAINE CRISIS media center

Заведующий отделом исторических исследований Национального научно-исследовательского института украиноведения Павел Гай-Нижник отметил, что Польша также откровенно говорила о том, что Карпатскую Украину нужно уничтожить, потому что это приведет к независимости всей Украины. «Этот пример, когда нас фактически слили, говорит о том, что от агрессора нельзя откупиться», – подытожил он. Эти события не имели международных последствий для региона – это был локальный конфликт «Серебряной земли». Уже в конце марта территория Закарпатья была окончательно оккупирована венгерскими войсками.

Проголошення самостійності Карпатської України можна вважати першим кроком до цілковитої незалежності України – експерти, історики





 
БУЛАВА Youtube Youtube