hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Павло Гай-Нижник

ЗУНР – ЗО УНР:
становлення органів влади
і державного управління
(1918–1919 рр.)

ЗУНР, ЗО УНР

Завантажити файл PDF

Гай-Нижник П. ЗУНР – ЗО УНР: становлення органів влади і державного управління (1918–1919 рр.). – Київ, 2018. – 146 с.



У новій монографії доктор історичних наук Павло Гай-Нижник висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади та управління в Західно-Українській Народній Республіці (Західній області Української Народної Республіки) в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1918–1919 рр.

Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів ЗУНР / ЗО УНР, центральних і місцевих органів державної влади та управління, форми та устрій державного утворення, соборницько-державницькі прагнення українців Наддніпрянської та Наддністрянської України, Закарпаття та Буковини, а також передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо.

Для істориків, правознавців, державних службовців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку ХХ ст.



ЗМІСТ

Розділ 1
Структури державної влади в ЗУНР – ЗО УНР (листопад 1918 р. – грудень 1919 р.).

Розділ 2
Дмитро Вітовський: встановлення історичної дати смерті та обставин загибелі.

Розділ 3
Ідея Соборності й українське державотворення (1918–1919 рр.).

Замість післямови
Уряд ЗУНР в екзилі: останні намагання відновити державність (1920–1923 рр.).

ЗУНР, ЗО УНР



 
БУЛАВА Youtube Youtube