hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Січеславська – натхнення бути
українцем, – Павло Гай-Нижник

26 Лютого 2019

Дніпроград Опубліковано: Січеславська – натхнення бути українцем, – Павло Гай-Нижник // Дніпроград. – 2019. – 26 лютого [Електронний ресурс] Режим доступу: https://dniprograd.org/2019/02/26/sicheslavska-natkhnennya-buti-ukraintsem-pavlo-gay-nizhnik_76287

Павло Гай-НижникГромадський та політичний діяч, доктор історичних наук академік УАН Павло Гай-Нижник підтримав перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на публічну сторінку Громадська підтримка Січеславська ТАК у Facebook.

Науковець вважає, що після сторічної прорадянської пропаганди українці досі не вийшли з ярма неусвідомлення себе вільними.

«Декомунізація – це елемент виходу із нашого минулого ярма і звільнення нашої свідомості від окупації. Ми не можемо славити тих, хто нас вбивав. При цьому, це не означає, що ми відмовляємося від нашої історії і забуваємо їх дії та прізвища», – пояснив Гай-Нижник.

Також історик наголошує, що нова назва для Дніпропетровської області має нести історичну суть.

«Якщо говорити про перейменування області на Дніпровську, то це по суті те саме, що і Дніпропетровська. Ця назва вибиває історичне підґрунтя, тобто виходять краяни без минулого. Січеславська представляє собою певне коріння та плинність. Назва говорить, що ми не з'явилися не звідки, що на цих теренах завжди жили українці. І це дає натхнення бути кимось і творити далі», – зазначив Павло Гай-Нижник.

Автор: Дарина ТВАРА 
БУЛАВА Youtube Youtube