hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Павло Гай-Нижник

МІЖНАРОДНИЙ «ШАХОВИЙ» ТУРНІР ЗА СУМНІВНИХ УМОВ: ЧИ СЛІД І КОМУ ВАРТО ЗІГРАТИ НА ЦЬОМУ ЕТАПІ

Зеленський Завантажити файл, PDF

Володимире Олександровичу, "спортивні" таблоїди пишуть, що ви збираєтеся поїхати на міжнародний шаховий турнір. Ваше натхнення, звісно ж, похвальне, як для молодого (але в нашому контексті можна сказати навіть – юного) гравця.

Дозвольте з цього приводу висловити деякі міркування. Ваша молодеча завзятість і віра в гуманістичні принципи сучасної світової шахівниці змушують замислитися над питанням: чи адекватно ви оцінили свої досвід та сили гравця (сподіваюся, ви ж не зараховуєте себе у ґросмейстери). Ви, безумовно, маєте уявлення про правила гри в шахи і про класичні схеми ходів, проте…

Проте, як відомо, до цього часу ви грали лише у шашки й тренувалися у не найпровіднішій шаховій школі нашої держави – у Кривому Розі. Утім, локація тут і справді – не найголовніше. Ваші тренери, команда і спаринг партнери ніколи не грали у політично-державні шахи (а вони, повірте, відрізняються від шашок).

Натомість Владімір Владімірович, хоч і шулер, проте ґросмейстер досвічений і фаховий. Ви дійсно вважаєте, що без ґрунтовних додаткових теоретично-практичних тренінгів і з таким кадровим рівнем команди і тренерів зможете грати з цим професійним пройдисвітом на рівних? Ви не припускаєте отримати елементарний дитячий мат? І не забули, що ваш романтичний порив може завдати поразки не вам особисто, а цілій державі, яку ви де-юре представлятимете?

Припустимо, що ви сподіваєтеся на секундантів, рефері і спостерігачів… Боюся, що вони давно підкуплені командою вашого візаві й ставки вже заздалегідь поставили на більш потужного і досвіченого гравця, очікуючи від цього турніру власні відсотки.

Що ж припустімо й те, що ви, немов Дон Кіхот вразите глядачів своєю шляхетністю (запевняю вас, що у світових шахах така поза називається зовсім іншими термінами, не зовсім лагідними щодо подібних персон).

Припустимо навіть, що ви таємно брали уроки гри також у досвічених ґросмейстерів (навіть уявімо, що вони надавали вам щирі поради та схеми комбінацій, у чому, власне, є великі сумніви).

Однак чи розповідали вам, що Владімір Владіміровіч нещодавно отримав кілька вагомих перемог на інших міжнародних шахових турнірах? Чи прошепотіли вам ваші радники, що коли у тактиці і стратегії гри ґросмейстера Путіна відбуваються певні хиби, він без попередження змінює правила гри. Більше того, з гри у шахи за потреби Путін переходить на гру в «чапаєва»?

При цьому, зауважу, що рефері і спостерігачі висловлюють тоді виключно чемне й глибоке занепокоєння і відмовляються постачати зухвальцю серветки для втирання слини та кайданки для вгамування, проте безкоштовно і щиро нададуть туалетний папір жертві для витирання шмарклів і крові…

Чи Ви зумієте швидко перелаштовуватися на такий сценарій гри і чи є у вас чим йому потужно відповісти? Якщо ви сподіваєтеся вирвати з-під його контролю шахівницю, то боюся, щоби вона не опинилася на вашій голові ще до того, як ви встигнете про це подумати…

Тож чи варто отак одразу, з наскочення, сподіваючися на оплески прекрасних європейських фрау та месьє, кидатися в омут герцю у шахи без правил з заточеним міжнародним шаховим шулером та свавільником?

Можливо, все ж таки слід поміркувати над кадровою проблемою і сформувати потужну команду з міжнародних ґросмейстерів, тренерів і партнерів, а тим часом відправити на міжнародний турнір з шахів досвічених і перевірених членів своєї національної команди?

А тим часом тренуватися на їхніх хибах і здобутках, вивчати таємні ходи та нові комбінації, посилити власну готовність та шахову майстерність. Тим часом слідкувати також і за руками та рахунками менеджерів і організаторів турніру, за репутацією суддів і секундантів, домогтися сприятливих (чи, принаймні, нейтральних) змін у цій сфері, а також умов як на міжнародній шаховій арені, так і на внутрішній українській шахівниці та у національному ґросмейстерському співтоваристві.

Думай-те, Володимире Олександровичу, думайте. Не на бірульки ж граєте і не в шахи ж, насправді…

Між тим, щиро зичу успіху, позаяк усі ми є у великій спільній національній команді соборної України!

© П. П. Гай-Нижник    
4 листопада 2019 р.


 
БУЛАВА Youtube Youtube