hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Спадщина Пілсудського та Петлюри
-------------
Минуле, сьогодення та майбутнє
партнерства Польщі та України

Монографія

Спадщина Пілсудського та Петлюри. Минуле, сьогодення та майбутнє партнерства Польщі та України.

Завантажити файл, PDF

Спадщина Пілсудського та Петлюри. Минуле, сьогодення та майбутнє партнерства Польщі та України. – Київ: Ніка-Центр; Люблін: Видавництво УМКС, 2021. – 424 с.

ISBN 978-966-521-776-3 (Ніка-Центр)
ISBN 978-83-227-9540-8 (Видавництво УМКС)


Монографія підготовлена в рамках публічного завдання «Спадщина Пілсудського та Петлюри. Минуле, сьогодення та майбутнє партнерства Польщі та України», яке фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща у конкурсі «Публічна дипломатія 2021».

В колективній монографії польських і українських науковців досліджуються витоки, становлення й еволюція українсько-польського стратегічного партнерства. Започатковані підписаною в квітні 1920 року лідерами двох держав Юзефом Пілсудським і Симоном Петлюрою Варшавською угодою союзницькі міждержавні відносини Польщі й України отримали новий імпульс після розпаду Радянського Союзу в 1991 році. Автори монографії переконані, що критичний погляд дослідників на сучасний стан українсько-польських відносин сприятиме вивченню важливих історичних подій політичного порядку, дозволить по-новому подивитися на дискусійні теми взаємин Польщі та України, проаналізувати усі «за» і «проти» сучасного наративу українсько-польського партнерства у ХХ – на початку ХХІ ст.

Видання розраховане на викладачів, науковців, експертів й усіх, кого цікавить історія українсько-польських відносин.

Зміст
Вступ

Немає вільної Польщі без вільної України. Немає незалежної України без партнерства з Польщею (Валентин Балюк, Юрій Макар, Микола Дорошко)

Історичний вимір

Українське питання в політичній думці Юзефа Пілсудського (Вальдемар Парух)

Варшавська угода 1920 року України і Польщі: історія підписання й уроки для сьогодення (Микола Дорошко, Віктор Матвієнко)

Переосмислення ролі С.Петлюри та значення військово-політичного союзу України з Польщею (1920) в сучасній українській історичній пам’яті (Павло Гай-Нижник)

Україна в польській історичній пам’яті у період 1918–1989 років (Збігнєв Запоровський)

Вимір внутрішньої та транскордонної політики Україна в програмах угруповань урядових коаліцій у Польщі після 1989 року в геополітичному контексті (Валентин Балюк)

«Булава Богдана Хмельницького знаходиться у Варшаві», або Україна у східноєвропейській політиці Польщі в період правління «Об’єднаної правиці» (Вальдемар Парух)

Польща в діяльності українських політичних інститутів після здобуття державної незалежності (Віра Бурдяк)

Ситуація української меншини в Польщі після 1989 року (Томаш Броварек)

Польська національна меншина в незалежній Україні та її вплив на розвиток двосторонніх відносин між державами (Владислав Струтинський)

Польсько-українські культурні відносини (Надія Гергало-Домбек)

Українсько-польська транскордонна співпраця (Лариса Коврик-Токар)

Століття союзу «Петлюра – Пілсудський» в об’єктиві російської пропаганди (Сергій Даниленко, Валентин Балюк)

Вимір міжнародної політики та безпеки

Українсько-польські відносини в системі геополітичних координат Центрально-Східної Європи XX – початку XXI століття (Григорій Перепелиця)

Взаємодія України і Польщі у «новій холодній війні» (Оксана Мітрофанова)

Безпекові чинники в українсько-польських відносинах (Сергій Федуняк)

«Східне партнерство» Європейського Союзу проти політики доконаних фактів Російської Федерації (Томаш Стемпневський)

Люблінський трикутник – перспективи співробітництва (Якуб Ольховський)

Бібліографія

Про авторів



 
БУЛАВА Youtube Youtube