hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Нардепи не внесли росіян до корінних народів України: в чому суть ухваленого закону

Антоніна Карташева

Obozrevatel Опубліковано: Карташева А. Нардепи не внесли росіян до корінних народів України: в чому суть ухваленого закону // Obozrevatel. – 2021. – 1 липня [Електронний ресурс] Режим доступу: https://news.obozrevatel.com/ukr/politics/nardepi-pidtrimali-zakonoproekt-pro-korinni-narodi-krimu-u-chomu-sut.htm

корінні народи України

Парламентарі ухвалили в цілому законопроєкт президента України Володимира Зеленського про корінні народи Криму. Така ініціатива розширює статус кримчаків, кримських татар та караїмів і покликана допомогти в деокупації півострова.

Документ підтримали 325 народних депутатів. Його було визначено як невідкладний і планували ухвалити до саміту "Кримська платформа", що відбудеться у серпні.

корінні народи України

У чому суть законопроєкту?

Корінними народами, які сформовані на Кримському півострові, пропонують визнати кримських татар, караїмів і кримчаків. Визначали їх за такими критеріями: сформувалися на території України і визнають себе меншістю, не мають власного державного утворення, але мають мову, культуру, традиції та представницькі органи.

Вони отримають широкий спектр прав:
• на захист від геноциду, насильства або дискримінації;
• на зміцнення своїх політичних, соціальних, культурних інститутів;
• визначати свою символіку і відроджувати мову, історію і традиції;
• створювати свої навчальні заклади, вивчати мови корінних народів.

На який результат очікують депутати?

Загалом цей документ готували до саміту "Кримської платформи" в пакеті з іншими ініціативами, щоб мати законодавче підґрунтя доказів, що Крим – український. Документ закріплює право цих народів на землі півострова і право на самовизначення.

"Законопроєкт повинен стати певним інструментом деокупації, оскільки в тексті визначається, що ці корінні народи фактично претендують на історичну територію Криму", – сказала в коментарі OBOZREVATEL членкиня профільного комітету, нардепка Неллі Яковлева.

За її словами, парламентарі готують ще одну ініціативу щодо національних меншин, щоб врегулювати права всіх народів та етнічних груп, які проживають на території України. І в тому документі вже буде врегульовано статус росіян, яких можуть внести до нацменшин, але точно не до корінних народів. Самі ж росіяни, як тільки побачили ініціативу Зеленського, поскаржилися, що у списку корінних народів України їх не було.

"Росіяни не мають жодного стосунку до цієї території, тому що вони прийшли як імперські загарбники. Це політичні маніпуляції з боку Росії, вони ніяк не можуть претендувати ні юридично, ні історично. Немає жодних зачіпок або підстав, якби навіть і хотілося, внести їх до корінних народів", – пояснив OBOZREVATEL український історик Павло Гай-Нижник.
 
БУЛАВА Youtube Youtube