hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Павло Гай-Нижник

Там де починається Україна

Там де починається Україна
Завантажити файл, PDF

Опубліковано: Гай-Нижник П. Там де починається Україна // Щирба О. Київ 30. Документальна хроніка періоду незалежності. – К.: Саміт-книга, 2021. – С.3.

Київ – слово, що має особливий і багаточуттєвий сенс для кожного європейця; місто, що має сакральне і незбагненне значення для кожного українця.

Київ не просто закарбована у пам’яті сама історія, не лише велична столиця, що розкішно розкинулася на придніпровських пагорбах і, наче божественний скарб, виблискує зорями церковних і соборних бань у небесному дзеркалі віків. Він – альфа і омега в духовному та національному літописах українців. Це місто є наріжним каменем Руси-України, її соборним причастям, життєвим оберегом і заповітом майбуття.

Проте Київ не лише сивий свідок минулого з його слов’янськими капищами та християнськими церквами, не тільки закарбоване в історії джерело творення давньої Русі й соборний вівтар народження українського народу, не лише зосереджена в архітектурі та пам’ятках славна минувшина і витвір людського генія… Київ також є й серцем новітньої української нації, містом, де загартовується її сучасна доля, та престолом її державного майбуття і витоком національного поступу.

Київ став водночас зосередженим пульсом й оголеним нервом життя сучасного українського державотворення, де за тридцять років історії відновленої національної держави Україна відбувалося гартування її народу і де твориться нині його майбутня доля. Тут вирував апогей народного прагнення до власної держави, яка знов воскресла у 1991 році, тут ухвалювалися життєдайні для неї рішення і тут знову постало осереддя розквіту культури та науки українського народу, творчий поступ якого неможливо уявити без Києва. Саме у столиці вирішувалася й доля усієї відродженої державності, яка пройшла через горнила новітньої суспільної боротьби та революції, що поклали початок витворення якісно нового українського громадянського суспільства.

Київ живе своїм розкішним і різнобарвним життям, сидячи на своєму столичному престолі, а його дух є величчю наших душ та любов’ю до нього усіх людей, що були, є і ще будуть зачаровані його минувшиною, красою та щирою гостинністю до усіх і кожного на цій планеті. Київ – це і є планета наших почуттів до нього і є всесвітом наших сподівань і віри у себе. Допоки стоятиме понад Дніпром Київ, доти й житиме у віках Україна!

Престол держави і народу, краси і вічності вівтар – священний Київ, Бога дар!

Павло Гай-Нижник
 
БУЛАВА Youtube Youtube