hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Павло Гай-Нижник розповів про приховану русифікацію в українській освіті часів Щербицького

Доктор історичних наук Павло Гай-Нижник розповів про стан української культури та освіти при Щербицькому і пояснив, як проводилась прихована русифікація.

Дмитрий Киришин

Павло Гай-Нижник розповів про приховану русифікацію в українській освіті часів Щербицького


Опубліковано: Павло Гай-Нижник розповів про приховану русифікацію в українській освіті часів Щербицького // Знай UA. – 2022. – 13 вересня. [Електронний ресурс] https://life.znaj.ua/437859-pavlo-gay-nizhnik-rozpoviv-pro-prihovanu-rusifikaciyu-v-ukrajinskiy-osviti-chasiv-shcherbickogo

Про це він розповів у програмі «Влада і спорт».

Як розповідає гість програми, справді при Щербицькому багато показників УРСР виросло, це стосується і промисловості, і сільського господарства, і науки, і освіти, що радше пов’язано й із загальною тенденцією прогресу. Зокрема, зазначає він, тоді 60% шкіл були україномовні, але ця ситуація має і другий бік.

«А яка якість цієї української мови і літератури була у цих школах? Все зводилося до примітивізму і те, що викладали українську мову і літературу, як кажуть, краще би не викладали взагалі. Тому що це була фактично дискредитація українського письменства і української культури, говорили, що це все другорядне, мізерне порівняно з російською культурою», - пояснює Павло Гай-Нижник.

Так, констатує він, вироблялася зневага, це велика маніпуляція. До того ж, розповідає експерт, потім дітей у старших класах батьки намагалися перевести у російськомовні школи, тому що через термінологію не можна було вступити в університет на технічні, економічні спеціальності. Тобто, каже він, це було вимушено, аби забезпечити дітям кар’єру.

«Це називається прихована, латентна русифікація, яка при зовнішніх обставинах притискала розвиток українства як такого. Водночас і репресії, які прокотилися Україною. І, скажімо, якщо Брежнєв був батьком застою в СРСР, то Щербицький був його провідником в УРСР», - підкреслює Павло Гай-Нижник.





 
БУЛАВА Youtube Youtube