hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Павло Гай-Нижник

ЧИ БУВ П.СКОРОПАДСЬКИЙ ОГОЛОШЕНИЙ ДИРЕКТОРІЄЮ ПОЗА ЗАКОНОМ?

Завантажити файл, PDF

hai-nyzhnyk Опубліковано: Гай-Нижник П. Чи був П.Скоропадський оголошений Директорією поза законом? // Павло Гай-Нижник. Особистий сайт. – 2022. – 23 січня [Електронний ресурс] Режим доступу: http://hai-nyzhnyk.in.ua/doc/2022doc_skoropadsky-poza-zakonom.php

hai-nyzhnyk

Часто в наукових працях істориків можна зустріти твердження, запозичене, як правило, з різних спогадів, що постановою Директорії за підписом В.Винниченка під час антигетьманського заколоту у 1918-му році П.Скоропадський був оголошений поза законом і кожний громадянин, відтак, міг його вільно убити, не боячись бути за це покараним.

Чи відповідає таке твердження дійсності? Насправді, окрім спогадів, документального джерела щодо такого акту Директорії так і не було виявлено. Чому? Може документ було втрачено чи знищено у ту буремну епоху, що часто траплялося із джерельними матеріалами подібних ?

hai-nyzhnyk Ясність у це питання 5 вересня 1952 р. вніс колишній член Директорії УНР А.М.Андрієвський, про що й досі з різних причин невідомо історикам. «Заявляю, що подібної постанови Директорії У.Н.Р. не було; Директорія нікого поза законом не оголошувала. П[аном] Винниченком була подана думка про конфіскацію маєтків П[ана] Гетьмана, але відповідна резолюція не була написана ні підписана», – засвідчував колишній член Директорії УНР Афанасій (Опанас) Андрієвський.

Залишається лише додати довідково, що А.Андрієвського було обрано до членства у Директорії під час її таємного установлення у Києві 14 листопада 1918 р. 4 травня 1919 р. А.Андрієвський на знак протесту вийшов зі складу Директорії УНР (постанова Директорії про його вибуття з її складу була видана 13 травня 1919 р.). Згодом в еміґрації він став прихильником Гетьманського Руху, тож і опублікував це уточнення в одному з українських консервативних часописів.

© П. П. Гай-Нижник
    23 січня 2022 р.

hai-nyzhnyk
Світлина з книги: Гай-Нижник П. Павло Скоропадський і Власний Штаб гетьмана всієї України: боротьба за владу і державність. – К.: Крок, 2019. – 626 с.


 
БУЛАВА Youtube Youtube