hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Павло Гай-Нижник

Айзенгавер Дуайт Д.

АЙЗЕНГАВЕР Двайт Д. (Eisenhower Dwight D.; 14.10.1890, Денісон, шт.Техас, США - 28.03.1969, Вашингтон) - державний і політичний діяч США. Президент США (обраний від Респ. партії) у 1953-61. Закін. Військ. академію у Вест Пойнті (Нью-Йорк). Після 1-ї світ. війни посідав різні військ. пости. Від листопада 1942 - головнокомандувач військ. Зх. союзників у Пн. Африці, а від грудня 1943 - головнокомандувач ЗС Заходу для висадки в Нормандії (Франція). Після закінчення 2-ї світ. війни - головнокомандувач амер. окупац. військ у Німеччині, пізніше шеф штабу армії США. 1951-52 - головнокомандувач військ НАТО. У серед. 1953 його зусиллями припинено корейську війну та зупинено наступ Франції, Великої Британії та Ізраїлю проти Єгипту. А. - ініціатор орг-ції Договору Пд.-Сх. Азії (СЕАТО). Проводив "доктрину Айзенгавера", що мала завданням допомагати країнам Близького Сх., яким загрожував комунізм. 1958 на прохання ліван. уряду надіслав до Лівану амер. мор. піхоту, щоб запобігти комуніст. переворотові. Провів кілька зустрічей на найвищому рівні з рад. керівниками, прагнучи зменшити напруження "холодної війни". 1964 брав участь у відкритті пам'ятника Т.Шевченкові у Вашингтоні й одержав Шевченківську Нагороду Волі від Укр. Конгресового ком-ту Америки.

Енциклопедія сучасної України

Опубліковано: Гай-Нижник П.П. Айзенгавер Дуайт Д. // Енциклопедія Сучасної України. - Т.1. - К.: Національна Академія наук України, Наукове товариство ім.Т.Шевченка, Координаційне бюро Енциклопедії Сучасної України НАН України, 2001. - С.233.


 
БУЛАВА