hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

ВИСТУПИ В ЗМІ


Гай-Нижник П.: "У влади немає інтелектуального резерву"
(інтерв’ю взяв О.Куриленко)

Завантажити файл



Гай-Нижник П.: "У влади немає інтелектуального резерву" (інтерв’ю взяв О.Куриленко) // Газета по-українськи. – 2012. – №1360. – 27 січня.

Щороку на патріотизм українців витрачатимуть по 40 млн грн. Таку суму заклали у проекті концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми патріотичного виховання населення на 2013-2017 роки. — Автори склали чіткий графік перевиховання українців на патріотів, — коментує доктор історичних наук Павло Гай-Нижник, 40 років, з Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. Кураса. — Наприклад, частка громадян, які безумовно вважають себе патріотами, має зрости з теперішніх 31 відсотка до 48. При цьому щороку таких безумовних патріотів має більшати чітко на 4-6 відсотків. Або показник людей, які пишаються військовою могутністю держави. Зараз таких лише 3 відсотки, але 2017-го мусить бути 11. За планом, готовність українців до еміграції доти має впасти рівно наполовину — з 40 відсотків до 20. Хоч це більше проблема не відсутності патріотизму, а браку можливостей самореалізуватися в Україні.

Аби досягнути таких показників, проводитимуть історико-патріотичні заходи. У концепції вказано, на які сторінки історії України звернути увагу, а на які — ні. Український патріотизм пропонують будувати не на різносторонній та складній історичній правді, а на однобічному трактуванні фактів. Автори вважають, що "велика перемога" 1945-го у війні з Німеччиною формує почуття любові до рідної землі, а українська революція 1917-1921 років, Голодомор і масові розстріли 1930-х нічого не важать. Це свідчить, що у влади немає інтелектуального резерву. Радянська пропаганда для них зрозуміла, бо дозволяє створювати кероване населення. В підсумку ніхто не вимагатиме демократії, поведінка влади видаватиметься нормою.

Українцям варто показувати не лише боротьбу, а й трагедію. У нас є проблемні точки історії — вчинок гетьмана Івана Мазепи перед Полтавською битвою, політичні помилки керівників Української Народної Республіки. Люди також змалечку мають знати, що ми пережили в ХХ столітті і після штурму Берліна. Що радянські часи — це не тільки спокій і добробут, а й залякування, звільнення з роботи й ув'язнення.

Патріотизм просувають через самоідентичність і високу культуру, а не нормативно-директивним шляхом. Знаючи, як наші бюрократи полюбляють домальовувати циферки, аби гарно прозвітувати перед начальством, за п'ять років будемо патріотами на всі 120 відсотків.

Олександр КУРИЛЕНКО

 
БУЛАВА Youtube Youtube