hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник


ВИСТУПИ В ЗМІ


Повернемо Корону - повернемо могутність держави?

Селезньова Т. Повернемо Корону - повернемо могутність держави? // Голос UA. - 2009. - 26 березня.


У столицю привезли копію Корони Данила Галицького. Ще два тижні кияни та гості зможуть бачити цей символ незалежної держави 13-го століття у конференц-залі Будинку митрополита Національного заповідника "Софія Київська"

Корона Данила Галицького овіяна легендами про справжні героїчні події історичного минулого України. Немає єдиної думки про долю цієї корони. У 1340-му році її було вивезено із Львова і відтоді корону ніхто не бачив. Пошуки тривають дотепер і на сьогодні вони беспрецендентні: залучено велику кількість священників, дослідників, істориків, приватних осіб, її шукають по всій Європі, фактично на рівні президентів, навіть Папа Римський Іоан Павло другий надавав дослідникам інформацію з цього приводу. Наразі, кажуть фахівці, коло пошуків звузилось і в недалекому майбутньому, можливо, корона повернеться в Україну.

А поки що історики, науковці та приватні підприємці об'єднали зусилля і створили копію славетного символу української держави. На виставці "Корона Данила Галицького" якраз вона і представлена. Копія зроблена вручну, вона коштовна і є оригінальним мистецьким витвором. Створення корони Данила Галицького приурочено до 750-ти річчя його коронації.

Таким чином, історики прагнуть презентувати широкому загалу епоху 13-го століття, відновити гордість у нашого народу за свою країну. Вчені довго сперечалися, дискутували, яким має бути вигляд корони, але метою її виготовлення є не стільки точне відтворення, скільки створення саме символу державності, наступництва та спадкоємництва об'єднавчих державотворчих зусиль у розбудові сучасної України.

[...]

Разом з короною у Софії Київській вперше виставляється важливий історичний документ: копія старовинної грамоти, з правом лише один раз її виставити, з Краківського музею. Це документ був направлений тевтонським орденом Данилу Галицькому: "Ми звертаємося до великої людини - першого короля Русі". Документ, як бачимо, підтверджує що наша країна мала короля. "Факт коронації був надзвичайно важливим, - розповідає доктор історичних наук Інституту політології Національної академії наук України Павло Гай-Нижник, - це був духовний акт: князь, король, усі титули були на той час дуже важливими. І не тільки для того, аби опиратися монголо-татарам. Більше того, відомо з історичних фактів що в Золотій орді з великою пошаною ставилися до українського правителя. Крім того, це мало величезне геополітичне значення. Сьогодні стається так, що деякі держави, які мають, приміром, трьохсотлітню історію, розказують нам про моральність, духовність і як нам жити. А корона нині експонується в приміщенні, яке має тисячолітню історію. Тож, звертаючись до історичної пам'яті нам слід повертати все в сучасні часи. Ми - нащадки великої української цивілізації європейського типу і бажано, звичайно, Європу побудувати в Україні і нікуди не проситися", - вважає пан Гай-Нижник.

[...]

Автор: Тетяна Селезньова


Презентація гіпотетичної копії корони Данила Галицького відбулася 21.03.2009, Київ


 
БУЛАВА