hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Павло Гай-Нижник

Вервольф

(Werhwolf) - підземна ставка (бункер) фюрера Третього Райху А.Гітлера. Знаходилась за 8 км від Вінниці побл. с.Стрижавка (нині смт Вінн. р-ну). На буд-ві бункера (1941-42) працювало бл. 10 тис. рад. військовополонених, 1 тис. 425 іноземців і 995 місц. мешканців. 2 тис. осіб загинуло від голоду і морозів, ще 4 тис., які звільнилися після завершення зовн. робіт, розстріляні в ніч з 11 на 12 січня 1942. На виконання внутр. робіт у березні 1942 було зігнано 227 укр. євреїв із Стрижавки, також страчених по завершенні робіт (загалом були знищені всі, хто знав влаштування бункера та його комунікацій). А.Гітлер перебував у "В." двічі: від травня до жовтня 1942, та від 19 лютого до 13 березня 1943. У зв'язку з наближенням рад. військ 13 березня 1944 підземну ставку було підірвано.

Енциклопедія сучасної України

Опубліковано: Гай-Нижник П.П. Вервольф // Енциклопедія Сучасної України. - Т.4. - К.: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. - С.253.


 
БУЛАВА