hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Павло Гай-Нижник

Гербель Сергій Миколайович

ГЕРБЕЛЬ Сергій Миколайович (1856, Херсон. губ. - ?) - державний діяч. У 1903-04 - Харків. губернатор, 1904-12 - нач. Гол. упр. у справах місц. госп-ва МВС Рос. імперії; чл. Держ. Ради. Під час 1-ї світ. війни - головноуповноважений з постачання продовольством рос. армії (фактично Міністр землеробства), здобув репутацію визначного організатора продовол. справи. За Української Держави П.Скоропадського від 29 травня до липня 1918 - представник Голови РМ при Гол. штабі командування австро-угор. військ в Одесі. Від липня до листопада 1918 - Міністр продовол. справ в уряді Ф.Лизогуба, брав участь у складанні проекту аграр. реформи, провадив політику скороченя бюрократ. апарату в мін-ві. Від 14 листопада до 14 грудня 1918 - Голова РМ і Міністр земел. справ Української Держави. Сформував уряд пророс. і проантантів. орієнтації. Знаходився під впливом Союзу пром-сті, торгівлі, фінансів і с. госп-ва України. Після приходу до влади Директорії і відновлення УНР був заарешт., потім переданий разом і ін. урядовцями в Одесі представникам Антанти на вимогу французів.
Енциклопедія сучасної України

Опубліковано: Гай-Нижник П.П. Гербель Сергій Миколайович // Енциклопедія Сучасної України. - Т.5. - К.: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. - С.552.


 
БУЛАВА