hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Архівні документи
Світова історія


Нікколо Макіявеллі. Володар

(477–460 рр. до н.е.)


Нікколо Макіявеллі

Завантажити файл .pdf

Нікколо Макіявеллі

Володар
Макіявеллі Н. Володар / переклад: М.Островерха. – Нью-Йорк: G.A.Press, 1976. – 162 с.

Нікко́ло Макіяве́ллі (Мак'явеллі) народився 3 травня 1469 р. у Флоренції, де й помер 21 червня 1527 р., державний секретар Флоренції, політичний мислитель. «Володар» — політичний трактат Н.Макіявеллі був написаний 1513 р., а вперше опублікований у 1531 році. Трактат було присвячено Лоренцо де Медичі. У трактаті, мета якого «привести народ до створення нової держави», автор, будучи реалістичним політиком республіканського напряму, намагається пізнати загальні закони політичного життя, трактує роль, місце і значення володаря держави, зверхника в Европі та Італії у XVI ст.

Макіявеллі


Перший український переклад «Володаря» належав Михайлові Островерсі і був опублікований у 1934 р. у книгозбірні «Літературно-наукового вісника» у Львові, редагованого тоді Дмитром Донцовим (з ініціативи останнього).

Друге видання (виправлене й доповнене) перекладу М.Островерхи вийшло під тією ж назвою «Володар» у Нью-Йорку 1976 року — з обкладинокою роботи Едварда Козака.

 
matrix-info БУЛАВА