hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Центральна Рада, УНР (1917-1918 рр.)


Протокол засідання Ради народних міністрів УНР

(22 березня 1918 р.)


________________

Протокол засідання
Ради народних міністрів УНР

22 березня 1918 p.    

22 березня 1918 р. – Протокол засідання Ради народних міністрів УНР

Присутні: В.Голубович, М.Ковалевський, М.Любинський, Д.Симонів, П.Христюк, І.Мірний, П.Холодний, Карпинський, Л.Михайлов, Г.Сидоренко, Д.Коліух, О.Жуковський, В.Мазуренко, М.Ткаченко, І.Хургин

I. Ухвалено: пропозицію п.Голубовича, щоб кожне міністерство надсилало до Генерального писарства в день засідання до 2-ї год. дня ті питання, котрі мають бути порушені міністерством на засіданні Ради народних міністрів.

II. Заслухали: інформації щодо пробування і поводження німецького війська на Україні.

Ухвалено: пропозицію п.Коліуха доручити міністру військових справ і міністру закордонних справ зробити сводку всіх матеріалів з приводу цього, виробити міри і представити на ближче засідання Ради міністрів.

III. Слухали: пропозицію О.Жуковського затвердити заступником військового міністра отамана Грекова.

Ухвалено: призначити товаришем народного міністра міністра військових справ отамана Грекова.

IV. Слухали: пропозицію міністра внутрішніх справ асигнувати 500 тис. крб. на потреби міліції м.Києва.

Ухвалено: асигнувати на потреби міліції 500 тис. крб. авансом на кошт річного видатку по обрахунку Міністерства внутрішніх справ.

V. Слухали: законопроект про видачу пайків, внесений міністром внутрішніх справ.

Ухвалено: доручити міністру внутрішніх справ зробити на основі постанови Ради народних міністрів од 3 березня законопроект про припинення видачі пайків і внести його на розгляд в Раду міністрів.

VI. Обміркували: справу з поставкою хліба австрійцям.

Ухвалено: 1) доручити міністру харчових справ виконати цю поставку австрійцям в кількості 2 млн пуд.; 2) одержати авансом 30 млн крб.; 3) всі переговори з приводу цього доручити вести міністру харчових справ.

VII. Слухали: внесення міністра закордонних справ в справі проекту конвенції з німцями з приводу їх пробування на Україні. Після промов Голубовича і Любинського збори

Ухвалили: 1) доручити управляючому Міністерством закордонних справ скласти комісію з представниками від Міністерств харчових, судових і військових справ; 2) комісії доручається накреслити і сформульовати основні пункти конвенції, згідно з побажаннями, висловленими зборами; 3) проект конвенції, виробленої комісією, міністр закордонних справ має внести на розгляд в Раду народних міністрів і після цього знестись з вищою німецькою владою.

VIII. Обміркували: справу з закінченням миру з Росією. Після промов Любинського і Жуковського збори

Постановили: відкласти на кілька днів остаточне вирішення цієї справи і доручити міністру закордонних справ виробити відповідну ноту, котра має бути послана при сприяльних обставинах.

IX. Слухали: інформації п.Христюка про становище на Чернігівщині.

У зв’язку з обговоренням цієї справи порушено питання про повноваження і інструкції комендантам і комісарам.

Ухвалено: справу [з] вирішенням одсунути до представлення інструкції головному комісару, коменданту.

X. Слухали: інформації Голубовича про загальне політичне становище.

XI. Слухали: пропозицію міністра військових справ про передачу військових гімназій (корпусів).

УХВАЛЕНО: передати військові гімназії (корпуси) в розпорядження Міністерства освіти.

Оригінал за належними підписами.

З оригіналом згідно:    
діловод В.Мільчевський      
БУЛАВА Youtube Youtube