hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Центральна Рада, УНР (1917-1918 рр.)


Протокол засідання Ради народних міністрів УНР

(31 березня 1918 р.)


_______________________


Протокол засідання
Ради народних міністрів УНР
31 березня 1918 р.    

31 березня 1918 р. – Протокол засідання Ради народних міністрів УНР Присутні: Голубович, Любинський, Симонів, Мазуренко, Хургин, Прокопович, Шелухін, Фещенко-Чопівський, Ткаченко, Жуковський, Ковалевський, Сидоренко, Михайлов

І. Заслухавши доклад військового міністра про «Одночасну допомогу в зв’язку з ліквідацією минулої війни» в розмірі двомісячного жалування особам, котрі служили на території України в війську, а також в установах Червоного Хреста і організаціях Земського і Городського союзів, Рада народних міністрів ухвалила: прийняти розпорядження військового міністра тільки в часті допомоги особам, що були на службі у війську, міністру ж праці доручити скласти вкупі з Державним контролером, Міністерством військовим і фінансів комісію, яка виробить загальне розпорядження про допомогу урядовцям взагалі всіх інших установ і організацій і внести її на розгляд Ради народних міністрів не пізніше 5 квітня.

II. Заслухавши повідомлення військового міністра про інтендантські склади старого майна, що знаходяться в розпорядженні Військового міністерства, Рада народних міністрів ухвалила: дозволити військовому міністру продати се майно з аукціону; гроші, повернуті з цієї продажі, покласти до казначейства, а про день аукціону зробити оповіщення в «Вістнику Ради народних міністрів».

III. Заслухавши доклад військового міністра про збільшення жалування особам, що служать в Військовому міністерстві, Рада народних міністрів постановила: тимчасово затвердити штати військовим урядовцям, виключивши звідтіля платню військовому міністру з тим, щоб вони були переглянуті вкупі зі штатами інших відомств, (п.Мазуренко подає письменну заяву, що він утримується від голосування, позаяк цей доклад не був розглянутий Департаментом державної скарбниці.)

IV. Заслухавши повідомлення військового міністра про перевод кількох тисяч українців з Ревеля, Рада народних міністрів ухвалила: перевести їх до Одеси тільки за посвідченням українських рад.

V. Заслухавши доклад Ткаченка про видачу платні робітникам за день свята революції, Рада народних міністрів постановила: що платня за день свята революції має бути виплачена.

VI. Заслухавши поданий військовим міністром доклад військової комісії до Одеси про загальне становище в Одесі, Рада народних міністрів постановила: а) дозволити отділу Державного банку гарантувати кредитом державних установ випуск міським Одеським самоврядуванням розмінних знаків на 25 млн крб. з тим, щоби вся та сума знаків поступила в Державний банк. Міністру фінансів доручити дати телеграфне розпорядження і інструкції Державному банку щодо виплати державним установам і щодо видачі підприємствам для оплати робітникам, а міністру внутрішніх справ – повідомити про це комісара Комірного; в) доручити всім міністерствам негайно надіслати підвідомственним їм установам в Одесі всі закони і розпорядження Українського уряду; с) доручити Міністерству фінансів внести в Центральну раду законопроект про випуск у Києві грошових знаків трьох купюр в 200, 50 і 3 гривень, а також тимчасово допустити ходити нарівні з «звонкою монетою» українські поштові марки вартості до 2 гривень; на одвертій стороні сих марок обов’язково мусить бути напис і герб Української Народної Республіки.

VII. Заслухавши повідомлення Фещенка-Чопівського про стан промисловості і зріст безробітних, Рада народних міністрів постановила: а) доручити міністру торгу і промисловості звернутися до всіх міністерств з циркулярною пропозицією, аби були негайно виготовлені замовлення, які потрібно зараз передати українським заводам, аби ослабити безробіття і піддержати українську промисловість; в) доручити міністру торгу і промисловості скласти міжвідомственну комісію з представників всіх міністерств, представників Краєвого професіонального союзу робітників і Всеукраїнського союзу промисловців, яка має купчити у себе закази всіх міністерств і поділяти їх між окремими промисловими районами і підприємствами; с) доручити всім взагалі міністерствам довести до відома підлежним їм установам в м.Одесі, що м.Одеса в управлінні нічим не відрізняється від інших губерніальних городів України.

VIII. Заслухавши доклад Фещенка-Чопівського про позичку грошей у німців, а також повідомлення в цій справі д-дія Мазуренка, Рада народних міністрів ухвалила: а) позичку грошей у німців одхилити; в) доручити міністру фінансів попередити німців, на яких умовах ми можемо прийняти позику грошей, яко аванс під товари, і ультимативно заявити, що ми не допустимо їх втручання в виплату жалування служачим залізниці і пошти; с) доручити міністру шляхів зробити приказом по Міністерству виговор Плевако за його самовільні переговори з німцями про грошову позику з погрозою, що при повторенні таких вчинків він буде увільнений від служби.

IX. Заслухавши повідомлення п.Шелухіна про відсутність у нього товариша міністра і пропозицію його призначення на сю посаду п.Квітку, Рада народних міністрів постановила: призначити на посаду товариша міністра юстиції п.Квітку.

Оригінал за належними підписами.

З оригіналом згідно:     
діловод В. Мільчевський     


 
БУЛАВА Youtube Youtube