hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Центральна Рада, УНР (1917-1918 рр.)


Айхгорн (генерал-фельдмаршал). Наказ про засів полів

(6 квітня 1918 р.)


_______________________


Наказ про засів полів,
виданий 6 квітня 1918 р.
німецьким головнокомандуючим Ейхгорном:


6 квітня 1918 р. – Айхгорн (генерал-фельдмаршал). Наказ про засів полів

«З всіх відомостей, які тепер одержуються, видно, що весняний посів на Україні одбувається з великою задержкою. Не дивлячись на те, що міністр хліборобства звернувся з відозвою до селянства і з наказами до земельних комітетів, щоб вся земля була засіяна тільки селянами, тим часом сумнівно, щоб земельні комітети мали в цім ділі великий вплив і щоб селяни з охотою взялися за працю. Через це німецька військова влада в призначених для того межах повинна енергійно настояти на тому, щоб вся земля була засіяна там, де це можливо, в згоді з українськими земельними комітетами, а в іншому випадку – з її власної ініціативи.

Широкі маси селян повинні бути оповіщені про таке:

Німецьке військове начальство на Україні буде домогатися, щоб були виконані нижче приведені пункти:

1. Хто засіває землю, тому належить і зібраний хліб, той і одержує наличні гроші за зібраний хліб по відповідній ціні.

2. Селянин, який набере землі більш того, чим зможе обробити і не зможе обробити всієї землі, буде суворо покараний.

3. В тих місцях, де селяни не можуть обсіяти всієї землі і де ще сидять поміщики, ці останні повинні побідкуватися про засів землі і в цих випадках земельні комітети не можуть забирати землю у поміщиків для справедливого розділу її між селянами. Селяни не повинні перешкоджати поміщикам в тому. До засіву землі та збору хліба земельні комітети повинні доставить поміщикам коней, інвентар, а також і зерно до посіву. В такім разі жнива будуть належать на рівні з селянами тим, хто засіяв землю.

4. Всякі захвати, грабунки і знищення засівів будуть суворо каратись.

Німецьке військо не буде втручатися до тих земель, які згідно розпорядженням державної влади були законно розподілені між селянами.

Підписав німецький головнокомандуючий на Україні Ейхгорн

 
БУЛАВА Youtube Youtube