hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Центральна Рада, УНР (1917-1918 рр.)


Протокол засідання Ради народних міністрів УНР

(10 квітня 1918 р.)


_______________________


Протокол засідання
Ради народних міністрів УНР


10 квітня 1918 р. – Протокол засідання Ради народних міністрів УНР

10 квітня 1918 р.    

Присутні: Голубович, Шелухін, Прокопович, Михайлов, Хургін, Мазуренко, Симонів, Сокович, Христюк, Сидоренко, Ткаченко, Чопівський, Любинський, Красковський, Рудницький, Коліух.

1. Слухали: законопроект Міністерства шляхів про існування та будування залізниць на території Української Народної Республіки.

Постановили: законопроект ухвалити і доручити Міністерству шляхів, після внесення відповідних поправок, згідно з висловленими побажаннями, подати на розгляд Центральної Ради (див. додаток).

2. Слухали: внесення Міністерства шляхів про скасування урядової інспекції по будівлі приватних залізниць.

Постановили: внесення повернути Міністерству для переробки.

3. Слухали: внесення Міністерства освіти асигнувати 5 млн крб. на видання підручників.

Постановили: 1) асигнувати в розпорядження народного Міністерства освіти 5 млн крб. для утворення оборотного фонду на видання шкільних підручників; 2) ці гроші в мірі асигнування повинні бути зачислені в спеціальні засоби (спеціальні средства) народного Міністерства освіти.

Постанову внести на затвердження Центральної Ради.

4. Слухали: внесення Міністерства єврейських справ про асигновку в 500 тис. крб. на видання підручників.

Постановили: 1) асигнувати в розпорядження Народного Міністерства єврейських справ 500 тис. крб. для утворення оборотного фонду на видання шкільних підручників; 2) ці гроші в мірі асигнування повинні бути зачислені в спеціальні засоби (спеціальні средства) Народного Міністерства єврейських справ.

Постанову внести на затвердження Центральної Ради.

5. Слухали: внесення Міністерства освіти про асигновку 3 тис. крб. на оплату поштових видатків.

Постановили: асигнувати Міністерству освіти 3 тис. крб. на оплату поштових видатків.

6. Слухали: внесення Міністерства освіти про асигновку 6 тис. крб. На купівлю портретів роботи Шевченка.

Постановили: асигнувати Міністерству освіти 6 тис. крб. на купівлю портретів роботи Шевченка.

7. Слухали: доложений п.Христюком законопроект про скасування Генерального писарства і утворення посади Управляющого справами Ради народних міністрів.

Постановили: повернути проект закону Генеральному писарству для переробки в порозумінню з Міністерством судових справ.

8. Слухали: заяву п.Коліуха про те, що німці, а особливо австрійці, затримують продовольчі грузи, не пускають до Києва і пробують вивезти у Германію і Австрію. В Одесі австрійці грузять хліб і всяке збіжжя на пароплави і вивозять. На Україну прибули німецькі агенти, які скуповують по вільних цінах хліб і пробують його вивезти. Справа систематичного товарообміну ускладнюється. Потрібно вжити рішучих заходів до припинення таких самочинних вчинків, і, в першу чергу, видати постанову про заборону вільної покупки хліба і вивозу його без розпорядження Міністерства продовольчих справ.

Постановили: доручити Міністерству продовольчих справ і шляхів скласти відповідну докладну записку в цій справі і подати її в Міністерство закордонних справ.

9. Слухали: доложені п.Голубовичем: а) повідомлення делегації в справах переговорів Народного секретаріату Білоруської Народної Республіки, що Білорусія оповістила себе незалежною державою; в) уставні грамоти Ради Білоруського з’їзду до народу Білорусії; с) офіціальне повідомлення Ради народних міністрів Української Народної Республіки про незалежність Білоруської Народної Республіки; д) прохання скористатися Українським радіотелеграфом і встановити прямий дрот між Києвом і Мінським і видати позичку в 500 тис. крб.

Голубович ставить питання про признання Білоруської Народної Республіки.

Шелухін каже, що признання залежить від Центральної Ради.

Ткаченко пропонує перше послати в Білорусь спеціальних делегатів для детального ознайомлення з справою.

Сидоренко вказує на те, що в признанні незалежності Білорусі заінтересований цілий ряд держав і тому треба доручити Міністерству закордонних справ вияснити відношення до цієї справи інших держав.

Постановили: 1) питання про незалежність Білорусі з обміркування зняти; 2) доручити Міністерству закордонних справ відповісти білоруській делегації, що Рада народних міністрів принципіально нічого не має проти признання Білоруської Народної Республіки незалежною і буде вживати заходів до переведення цієї справи в життя законним шляхом.

10. Слухали: доложене Голубовичем прохання Сибірського комісаріату видати чек на Сибірський банк в Одесі в розмірі 180 тис. крб.

Постановили: прохання Сибірського комісаріату одхилити.

11. Слухали: внесення Міністерства освіти про кредити на утримання військових гімназій (бувших кадетських корпусів).

Постановили: доручити Міністерству освіти порозумітися в цій справі з Міністерством військових справ.

12. Слухали: внесення Міністерства шляхів про порядок евакуації в Польщу прикомандированих на залізницях.

Постановили: на зміну постанови Ради народних міністрів від 6 березня виплатити прикомандированим служащим залізниць, евакуїрованим в Польщу, за один місяць з огляду на те, що їм прийдеться витримати двотижневий карантин на кордоні.

Голова Ради народних міністрів В.Голубович    
Народні міністри: М.Ткаченко, Л.Михайлов, І.Чопівський, С.Шелухін,    
Д.Симонів, В.Прокопович, Є.Сокович
    
Генеральний писар П.Христюк    






 
БУЛАВА Youtube Youtube