hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник


Архівні документи
Центральна Рада, УНР (1917-1918 рр.)


Відповідь Ради народних міністрів УНР на ноту Ради народних комісарів РСФРР

(21 квітня 1918 р.)


_______________________


Відповідь
Ради народних міністрів УНР на ноту
Ради народних комісарів РСФРР

21 квітня. 1918 р.*    

21 квітня 1918 р. – Відповідь Ради народних міністрів УНР на ноту Ради народних комісарів РСФРР Український Уряд звернувся до Ради Народних Комісарів Російської Совітської Республіки з такою відповіддю на ноту Народних Комісарів:

«У відповідь на вашу ноту од 3 квітня цього року, [яку] ми отримали офіціяльно 14 квітня од нашого посла у Берліні, Рада Народніх Міністрів повідомляє вас, що місто Смоленськ за його далекістю не є відповідним пунктом для переговорів і пропонує вибрати таким містом м.Курськ, куди наша делегація прибуде 21 квітня. Одночасно Рада Народніх Міністрів Української Народньої Республіки пропонує вам:

1. Залишити всякі засоби незаконного переслідування осіб українського походження, які проживають на території Російської Совітської Республіки.

2. Осіб, які обрані українськими колоніями і користуються їх довір’ям, рахувати тимчасовими представниками уряду Української Народньої Республіки з обов’язками та правами консулів і давати їм в тих межах законну допомогу. Такими особами лічити поки що Голову Комітету Українського Громадянства у Петрограді і Голову Ради української московської колонії.

3. Громадянам Української Народньої Республіки, які мають відповідні посвідчення, не боронити переїздити на Україну і допомагати їм в засобах переїзду, постачаючи для того по проханню зазначених представників українського громадянства окремі поїзди та вагони.

4. Не боронити вільно випускати з друку українські часописи та книжки, а рівно не робити утисків вільній торгівлі українськими книгами на території Російської Совітської Республіки. Задля безпосередніх зносин делегацій з своїми Урядами Курськ має бути з’єднаний апаратом «Юза» з Києвом та Москвою, причому від Курська до Києва це з’єднання буде зроблено заходами уряду Української Народньої Республіки.

Голова Ради Народніх Міністрів Голубович    
Управляючий Міністерством    
Справ Закордонних Любинський    
УТА
    


 
matrix-info БУЛАВА