hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Центральна Рада, УНР (1917-1918 рр.)


Доповідна записка Міністерства внутрішніх справ уряду УНР про ліквідацію пам’ятників часів самодержавства

(25 квітня 1918 р.)


_______________________


Доповідна записка
Міністерства внутрішніх справ уряду УНР
про ліквідацію пам’ятників часів самодержавства

25 квітня. 1918 р.*    

25 квітня 1918 р. – Доповідна записка Міністерства внутрішніх справ уряду УНР про ліквідацію пам’ятників часів самодержавства Міністерство внутрішніх справ внесло на розгляд Ради народних міністрів доклад про ліквідацію пам’ятників самодержав’я.

Зміст докладу такий:

У Києві є кілька пам’ятників, котрі були збудовані російським урядом для того, щоб демонструвати владу й могутність російського уряду та політичне поневолення України і її залежність від Росії.

До таких пам’ятників у Києві належать: пам’ятник Миколаю І проти університету, Олександрові II на Царському плацу, Іскрі й Кочубею коло Микільських воріт та рештки пам’ятника Столипіну проти Думи. Крім того, на пам’ятнику Б.Хмельницькому є такі тенденційні написи: «Волим под царя восточного, православного» і «Богдану Хмельницкому – єдиная, неделимая Россия», а на багатьох інших пам’ятниках є російські двоголові орли.

З уваги не те, сказано далі в докладі, що ці пам’ятники тенденційно-цареславні, пригадують поневолення і ображають національне почуття української людності, міністр внутрішніх справ визнає потрібним запропонувати Раді народних міністрів:

Пам’ятники Олександру II, Іскрі та Кочубею і рештки пам’ятника Столипіну ліквідувати зовсім, пам’ятник Миколаю І перенести у двір університету, написи на пам’ятнику Хмельницькому замінити іншими, а двоголових орлів, які не становлять собою складової органічної частини орнаменту, поздіймати.

Металеві матеріали цих пам’ятників мають піти на гармати та на гроші, герби ж будуть передані до музею.

Для керування цією справою Міністерство пропонує заснувати комісію з представників Міністерства внутрішніх справ, істориків, архітекторів і представників мистецтва.

Ця комісія має переглянути усі пам’ятники не тільки Києва, але й усієї України.

На організацію цих робот і взагалі на видатки по удержанню цієї комісії Міністерство прохає авансу в 75 тис. крб.

* Дата опублікування.

 
БУЛАВА Youtube Youtube