hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Центральна Рада, УНР (1917-1918 рр.)


Протокол засідання Ради народних міністрів УНР

(29 квітня 1918 р.)


_______________________


Протокол засідання
Ради народних міністрів УНР


29 квітня 1918 р. – Протокол засідання Ради народних міністрів УНР

29 квітня 1918 р.    

Присутні: В.Голубович, Чопівський, Климович, Прокопович, Мірний, Симонів, Рудницький, Хургін.

1. Слухали: законопроект Міністерства фінансів про додаткове асигнування 25 млн крб. на утримання Центральної Ради і центральних установ народних міністерств, а також на неодкладні заходи Міністерства.

Постановили: збільшити фонд для виконання біжучих видатків всіх відомств до 50 млн крб. з тим 1) щоб 30 млн крб. було розпреділено по рахункам майбутнього бюджету всіх міністерств, а 20 млн крб. лишилося, як запасний фонд; 2) щоб принцип єдності каси надалі не був порушений; всі прибутки окремих міністерств повинні передаватися до Державної скарбниці, а не переховувались по касах міністерств, або на біжучих рахунках кредитових установ. Законопроект ухвалити і внести в Центральну Раду (див. додаток).

2. Слухали: внесення п.Мірного про потребу послати до української мирної делегації представника пресбюро.

Постановили: доручити Генеральному писареві командирувати представника пресбюро на мирні переговори.

3. Слухали: внесення Міністерства торгу і промисловості про одкриття кредиту в 228.178 крб. на удержання Гірничого правління.

Постановили: відкрити з 10-мільйонного фонду кредит Гірничому правлінню в 228.178 крб. на його удержання на протязі перших місяців, згідно з постановою Ради народних міністрів від 22 квітня.

4. Слухали: внесення Міністерства фінансів асигнувати Експедиції заготовки державних паперів 500 тис. крб. для обороту.

Постановили: асигнувати з 10-мільйонного фонду Міністерству фінансів 500 тис. крб. для обороту Експедиції заготовок державних паперів.

5. Слухали: внесення Міністерства фінансів про дозвіл прикладати гриф при друку грошей.

Постановили: дозволити Міністерству фінансів дати розпорядження накладати гриф на грошові знаки при друку їх.

6. Слухали: законопроект Міністерства фінансів про випуск білетів Державної скарбниці на 600 млн крб.

Постановили: законопроект ухвалити і внести в Центральну Раду (див. додаток).

7. Слухали: внесення Генерального писарства про видачу святочних нагород служащим відомств.

Ухвалена видати запомогу в розмірі місячного оклада з усіма надбавками урядовцям тільки тих місцевих державних установ, яких штати затверджено до березня 1917 р. та в розмірі 1/2 місячного окладу по тих місцевих державних установах, яких штати затверджено після березня 1917 p., з тим: 1) щоб було утримано 10% пошлини; 2) щоб не видавалося таких нагород з лишків кредитів на утримання особливого складу та на канцелярські видатки. Військовим, які взагалі отримують значно побільшену платню, святочної запомоги не видавати. 8. Слухали: внесення Державного контролю про допомогу на скликання з’їзду контрольних урядовців.

Постановили: асигнувати з 10-мільйонного фонду Державному контролю 10 тис. крб. на скликання з’їзду урядовців контролю.

Оригінал за належними підписами.

З оригіналом згідно:    
за діловода М.Чечель    






 
БУЛАВА Youtube Youtube