hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Українська Держава (1918 р.)


Постанова про білєти Державної Скарбниці 1918 року

(9 липня 1918 р.)


_____________________

Постанова про білєти Державної Скарбниці 1918 року.

§ 1. Білєти державної скарбниці випускаються в 20 розрядах (серіях), від І. до ХХ., по 50,000.000 гривень в кожній, на чотирьохрічний речинець.

В тексті кожного білєта зазначено, до якого розряда (серії) відноситься даний білєт.

§ 2. Вартість білєтів Державної Скарбниці установляється в 50, 100, 200 і 1000 гривень, а розмір щорічного прибутку в 3,6% річних. Прибуток виплачується по піврічно 2 січня і 1 липня. Начислення відсотків починається від 1 січня 1918 року.

§ 3. Прибуток від цих білєтів Державної Скарбниці не підлягає збору з прибутків від грошових капіталів.

§ 4. Форма білєтів затверджується Міністром Фінансів.

§ 5. Гасіння білєтів відбувається по скінченню чотирьох років з часу випуска.

§ 6. Виплата капіталу по білєтам і %% по купонам, після того як прийде їм речинець переводиться у всіх Скарбницях, Конторах і відділах Державного Банку і в Державних Ощадних Касах.

§ 7. Білєти Державноі Скарбниці приймаються по всім виплатам Державній Скарбниці, Державному Банку, Державним Ощадним Касам, усім урядовим інстітуціям, а також у заставу по державним підрядам і постачанням і взагалі по всім обовязанням із Скарбом по номінальній ціні з додатком %% по біжучому купону.

§ 8. При виплатах білєтами Державній Скарбниці, Державному Банку, Державним Ощадним Касам і всім урядовим інстітуціям відсотки по біжучим купонам начисляються до дня виплати, на тій же підставі переводяться зарахування і при продажі білєтів Державним Банком і Державними Ощадними Касами приватним особам і урядовим інституціям, а останні по взаємним рахункам зараховують їх тим же порядком.

УВАГА: Спосіб порахування між Державним Банком, Державною Скарбницею і Державними Ощадними Касами по білєтам прийнятим Державним Банком встановляється Міністром Фінансів.

§ 9. До виплати в Скарбницях, інституціях Державного Банку і в Державних Ощадних Касах, білєти приймаються тільки тоді, коли мають при собі всі купони, речинець яких ще не прийшов і коли сума виплати не менша від суми білєта з відсотком, що наріс.

§ 10. Білєти мають силу виплати на протязі 10 років по скінченню чотирьохріччя на котре вони випущені, а купони цих білєтів на протязі 10 років з дня призначеного для їх виплати. По скінченню зазначеного 10 річного речинця неподані до виплати білєти й купони визнаються недійсними.

§ 11. Власники білєтів мають право виплату капіталу і відсотків одержати гривнями (2 гривні = 1 карбованцю), або в рублях (1 рубль = 1 карбованцю). Відсотки начисляються з 1 січня 1918 р.

_____________________
 
БУЛАВА Youtube Youtube