hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Українська Держава (1918 р.)


Закон «Про утворення Фонду Національної бібліотеки Української Держави»

(2 серпня 1918 р.)


_____________________

Закон Ради Міністрів Української Держави
про утворення Фонду Національної бібліотеки
Української Держави

2 серпня 1918 р.

м. Київ

Затверджую: Павло Скоропадський

2 серпня 1918 р. Київ

Посвідчив: Державний Секретарь Сергій Завадський

Ухвалений Радою Міністрів
Закон про утворення Фонду Національної бібліотеки Української Держави.

1. Для заснування Національної бібліотеки Української Держави в м.Києві утворюється Фонд Національної бібліотеки з метою негайного придбання й систематизації книжок, бібліотек, рукописів, мап та інших творів.

2. Крім загальних завдань – допомагати розповсюдженню знання і підтриманні наукової праці, при Бібліотеці має бути найповнішим чином розроблений відділ «Ucrainica»; Бібліотека повинна бути книгозбірнею, в якій має бути зібрано всі пам’ятки духовного життя Українського Народу і України (рукописні і друкарські). В ній повинні бути зібрані книги, часописи, газети, гравюри, листівки, ноти, літографії та інші вироби друкарень, літографій і металографій, видані на Україні і за кордоном.

3. Міністрові Народньої Освіти та Мистецтва доручається в найкоротший час розробити і внести на затвердження Ради Міністрів статут і штати Національної бібліотеки.

4. Як аванс до 1 січня 1919 р., асигнувати до Фонду Національної бібліотеки в розпорядження Міністра Народньої Освіти та Мистецтва п’ятсот тисяч карбованців з коштів Державної Скарбниці.

5. Для управління Фондом Національної бібліотеки і ведення початкової праці по заснуванню її скласти Тимчасововий Комітет заснування Національної бібліотеки в м.Києві. Комітет цей знаходиться і працює під безпосереднім доглядом Міністра Народньої Освіти та Мистецтва. Інструкцію, яка зазначає склад, платню за працю і напрям діяльності Тимчасового Комітету, доручається розробити Міністрові Народньої Освіти та Мистецтва.

6. В цілях побільшення Фонду Національної бібліотеки доручити Міністрові Народньої Освіти та Мистецтва звернутися до всієї людності Української Держави з закликом про підтримання цієї справи і відкрити загальну підписку для побільшення Фонду.

Голова Ради Міністрів Ф.Лизогуб

Міністр Народньої Освіти та Мистецтва М.Василенко

_____________________




 
БУЛАВА Youtube Youtube