hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
ЗУНР-ЗО УНР (1918-1921)


Заклик Буковинської делегації Української Національної Ради до українського населення краю взяти участь у Всенародному вічу 3 листопада

(2 листопада 1918 р.)


_______________________


Заклик
Буковинської делегації Української Національної Ради
до українського населення краю
взяти участь у Всенародному вічу 3 листопада

До українського народу Буковини!

Цісарським маніфестом з 16 жовтня давні порядки державні знесені. Краєві границі упали. Повстали народні держави. Повстала і наша українська держава з усіх українських земель Буковини, Галичини і Мадярщини, проголошена «Національною Радою» 19 жовтня у Львові.

Держава наша признана правительством давної Австрії, вона признана всіма іншими народами давної Австрії, бо й вони всі потворили такі ж самі самостійні, від нікого независимі держави.

Повстала Чеська, Німецька, Південослав'янська і Ромунська держави.

Всі вони самостійні, будують собі самостійно, поволі, але постійно своє будуче житє і свої внутрішні порядки.

Буковинський український народе, вставай і Ти до праці над своєю будуччиною!

Управа нашою державою віддана тобі від 19-го жовтня с[его] р[року]. Як сам захочеш і що схочеш, можеш творити для свого добра.

Всі давні австрійські уряди урядують ще в краю. Цего треба і їх урядованню треба повинуватися, аби не прийшло до безправства в краю, що вийшло би на некористь цілого народу, до того часу, поки ми не поставимо на їх місце своїх власних урядів. До того треба приготованя й помочи цілого народу.

Щоби наш нарід взяв чинну участь у творенню своїх власних порядків, треба всюди закладати організації «Самооборони».

В кожнім селі і місті повинен наш нарід бути згуртований коло «Самооборони», щоби міцною злукою вершив свою волю на свій землі.

Неділі 27-го жовтня зажадали вони для своєї румунської держави цілу Буковину по Дністер, нехтуючи тим самим (?) право українського народу на самоозначення, признаним цілим світом і цісарським маніфестом, і бажають прилучити її до Семигороду.

Ніякого Семигороду ми не знаємо і не хочемо знати. Нам наша Україна мати!

Своїх сіл і міст та столиці Чернівці ми не дамо нікому відібрати. Ми вистоїм їх для себе.

Чужого не бажаємо й свого не дамо.

Тут на нашій землі, під нашою управою не будуть вже бояри панувати.

Українська земля для українського мужика!

Ми твердо постоїмо, щоби в нашій українській державі наступив також справедливий лад для мужика й робітника.

Щоби наша держава давала багацтво в культурних доробках нашому народови,

Щоби заспокоїла потребу на землю нашого мужицтва,

Щоби пошанувала робочу силу робітника, давши йому всяку охорону!

А це все осягнемо, бо наша влада буде народна, збудована на основі загального, пропорціонального, рівного і тайного права голосовання мущин і жінок.

Це ж ми осягнемо на свій землі, а не чужій, своїми голосами, а не чужими.

Тому ж до праці, твердої, незламної, гарячої, невтомної!

Мужчини і жінки, хлопці і дівчата! Інтелігенція, духовенство, учительство, шляхта, селянство, робітництво!

Уряди громадські із своїми начальниками!

Всі ви діти нашої землі, станьте своїми грудьми за собою, кучіться до самооборони!

Докажіть свою готовність все служити тепер, собі і зійдіться всі з цілого краю, з каждого села в неділю 3 листопада до Чернівців, щоби там вовселюдно об'явити свою волю цілому світові. Там зійдемося на всенародне віче в «Народний дім» о 10 годині рано. 
БУЛАВА Youtube Youtube