hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Директорія, УНР (1918-1921 рр.)


Наказ ч.14 Сумського Повітового Коменданта

(14 грудня 1918 р.)


________________________


Наказ ч. 14

Сумського Повітового Коменданта


§1

Згідно наказу і предписання Губерніального Коменданта від 10 цього грудня ч.442, я вступив в тимчасове виконання обов'язків Сумського Повітового Коменданта.

§2

П'ятого сього грудня на деякий час республіканське військо було виведено з м.Сум, – користуючись цим, деякі реакційні елементи проявили свою огидну діяльність, розповсюджуючи серед громадянства недовір'я до республіканської влади, до їх стремління провести демократичні реформи і завести демократичний лад.

Попереджаю, що користуючись наказом Директорії від 25-го листопаду, під страхом кари по військовому часу, забороняю всяку агітацію, направлену проти Української Республіканської влади.

Всіх, хто кликатиме до грабунків, розбоїв та нищення народного добра: економії та цукроварень, буду заарештовувати і притягати військово-польовий суд.

Закликаю громадян м.Сум і повіту до спокою, пам'ятаючи, що наша загальна мета – утримання демократичної влади до Українських Установчих Зборів і до Міжнародного Конгресу.

§3

Всім Старшинам і Урядовцям штабу дорученої мені Комендатури, наказую негайно приступити до виконання своїх обов'язків.

§4

Наказую Комісару Пошти і телеграфу м. Сум, і його помічникам повернутися до виконання своїх обов'язків.


Т. В. О. Сумського Повітового Коменданта Филонович.


м. Суми, 14 грудня 1918 року. 
БУЛАВА Youtube Youtube