hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Директорія, УНР (1918-1921 рр.)


Опис відзнаків Армії УНР

(Осінь 1919 р.)


___________________

[Опис відзнаків Армії УНР, 1919 р.]

30 липня 1919 року по Управлінню Головного начальника Постачання видається наказ ч.113: «Уніформа, котра оголошена в наказі Головної Управи Війська У.Н.Р. ч.276 від 24 квітня 1919 року, змінена і доповнена наказом від 30 червня 1919 року, не може бути негайно уведена в життя за браком і дорожнечею матеріалів, а тому §2 наказу Війську Дієвої Армії У.Н.Р. (Ч.193) від 4 червня 1919 року касується відносно обов'язків нової форми, котра буде введена поступово.

Маючи на увазі, що війська мусять мати свої відзнаки для відріжнення від ворога, наказую негайно утворити і розіслати стройовим військам відзнаки Головної кокарди, а також відзнаки нарукавні по родам зброї та рангам до полковників включно, по розпорядженню головного Інтендантського Управління, згідно подаваємому списку відзнаків.

Стройові всякі, які будуть без цих відзнаків поблизу ворога, можуть бути прийняті за зрадника або дезертира з відповідальністю по надзвичайному суду.

Додаток: опис відзнаків.

ОПИС


відзнаків нарукавних по комірі: по рангам – правих, по родам зброї – лівих і головної кокарди:

Ф. 1. Головна кокарда діаметром 28–29 міліметрів, наружне поле жовте, внутрішнє – блакитне, тризуб – жовтий. До кокарди припаю¬ються дві лапки, широкости 3 мм; довжиною по 20 мм.

Ф. 2. Нарукавний відзнак – тризуб високостю 100–101 мм; широкостю 88–89 мм. Тризуб матерчатий, фарби по родам зброї, форми по малюнку.

Матерчатий тризуб міститься на лівим рукаві з наружної сторони, трохи наперед по середині, помеж плечевим швам рукава та ліктем, з пришивом в 12 місцях, показаних на малюнках хрестами.

Ф. Ф. 3–15. Відзнаки по рангам, носяться на комірі спереду зліва. Вони робляться з сукняних або метальових жовтих крапок діаметром 7–8 мм та полосок широкостю 7–8 мм довжиною 24–25 мм. Для отаманів, відзнаки згідно малюнку.

Ф. Ф. 16–23. Відзнаки метальові на комірі високостю 34–35 мм, фігури по родам зброї, фарбою жовті. Вони нашиваються нитками спереду коміра справа».

У додаток до цього наказу 27 серпня з'явився ще один (Ч.136): «дозволяю всім військовим лікарям надіти відзнаки на зразок старшинських: з визначенням по лівому боці коміра відзнаки фаху, на правому - рангу, згідно малюнку, оголошеному наказом від 24 квітня, ч.276. Т.в.о. Військового міністра полковник Петров».

___________________

 
БУЛАВА Youtube Youtube