hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Директорія, УНР (1918-1921 рр.)


Додаток до опису похідної уніформи, оголошеному в наказі Головної Управи Військ №16 (затверджено С.Петлюрою 15 червня 1920 р.)

(30 квітня 1920 р.)


___________________

Додаток до опису похідної уніформи,
оголошеному в наказі Головної Управи Військ
№16 від 30.04.1920 р.

4.


В зміну відзнака на петлицях, встановленого для генералів армії УНР, встановити відзнаком цього рангу Державний герб у лавровому вінку з зірками. Зірки покладаються – у генерал-хорунжого – одна зірка, яка нашивається з того боку герба, який обернутий в бік плеча; у генерал-поручника – дві (з обох боків герба) і у генерал-полковника – три (третя зірка над гербом).

Зазначена зміна відноситься і до урядовців у рангах – Генерального Рангового, Генерального Адміністратора і Генерального Дорадчого.

2. Встановити для службовців військ комунікацій нижчезазначені відзнаки:

а) кашкетка має верх та козирок з сукна блакитного кольору, а околиш малиновий – з білими кантами;

б) комір френча – блакитного сукна, має петлиці малинового кольору з білим кантом;

в) шинель має ті ж петлиці, що і френч, але ж комір шинелі одного кольору зі всею шинелею;

г) на погонах відзнак «колесо Меркурія» малого розміру;

д) на лівому рукаві шинелі та френча той же відзнак «колесо Меркурія», але розміру по ширині рукава і з Державним гербом зверху.

3. Встановити для комендантів станцій такі відзнаки уніформи:

а) каскетка має верх темно-жовтий, а околиш та козирок – блакитні.

Б) френч та кітель мають ті ж відзнаки, що і у військ комунікацій, причому нарукавний знак («колесо Меркурія» та герб) носяться на перев'язі малинового кольору, яка має ширину 2 вершки.

4. Всі металеві або вшиті відзнаки військ комунікацій та комендантів станцій (смужки, зірки, герби та інш.) повинні бути золоті або зроблені жовтою фарбою.


Підписали: Військовий міністр Генштабу полковник, Сальський,
               Начальник Генерального штабу генерал-хорунжий Сінклер.

З оригиналом вірно: Начальник Наказного Персонального Відділу підполковник Якубовський

___________________

 
БУЛАВА Youtube Youtube