hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник


Архівні документи
Директорія, УНР (1918-1921 рр.)


Петлюра С. Начальнику Штабу партизансько-повстанчеського Головної команди військ УНР Ю. Тютюннику

(16 червня 1921 р.)


Начальнику Штабу  
партизансько-повстанчеського  
Головної команди військ УНР  

В додаток до словесних директив, поданих Вам 16/VІ в зв’язку з поширенням підготовчо-організаційної праці в справі повертання проти окупантської большовицької влади на Україні, вважаю необхідним, аби Ви взяли на увагу і до виконання слідуючі ще директиви:

а) Під час повстання і захоплення певних районів повстанчеськими частинами начальники груп, районів і окремих виділів щодо встановлення влади тимчасової на місцях повинні керуватись особливою інструкцією, яка, після вироблення її урядом та належного затвердження, буде додатково – цими днями – подана Вам для передачі на Україну. Інструкція повинна бути цілковито включена в наказ Повстанчеському війську УНР, який Ви маєте подати мені на затвердження.

В зв’язку з цим:

б) Які би то не було спроби до захоплення та встановлення влади в увільнених повстаннями районах, ворожі УНР, повинні не допускатись і без жалю стлумлюватись в корені. Це в однаковій мірі стосується як до російських спроб, з якого би джерела вони не походили, під яку б форму не прибирались, так і до українських, ворожих УНР. Маю на увазі як праві спроби – гетьманські, так і ліві – комуністичні, чи большовицькі, чи лівоесерівські.

в) Маючи на увазі, що при начальниках груп та окремих повстанчих виділах бракуватиме належної кількості людей, спеціально уповноважених Урядом для встановлення ладу і цивільної адміністрації, вважаю необхідним, аби згадані начальники груп та інших партизансько-повстанчеських формувань, в разі недостачі зазначених осіб, своєю владою призначали тимчасово або відповідних старшин, або представників місцевого населення, приймаючи, звичайно, на увагу відповідність їх вимогам моменту і діла.

16/VІ. 1921 р.

Петлюра (підпис)
 
БУЛАВА Youtube Youtube