hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник


Архівні документи
Директорія, УНР (1918-1921 рр.)


Сєлянє!
(Звернення Єлізаветградського повітового виконкому КП(б)У)

(Квітень – травень 1922 р.)


________________________________


СЄЛЯНЄ!

В той мент, коли РОБІТНИЧЕ-СЕЛЯНСЬКА ВЛАДА веде тяжку боротьбу з руіною та голодом, коли вона ціною неймовірних силкувань добула з за кордону та инших міст зерно, для обсіву Ваших степів і коли наслідки ціі праці добуті, політічній бандітізм починає піднімать голову – руйнуючи ссипні пункти та грабуючи посівні матеріали у селян, чим хтят попсувать работу Радянської Влади в боротьбі з голодом та разрухою.

– Хто ж відважується в сучасний надзвичайно-тяжкій мент учинять таке посудство?

– Кому потрібно грабувать посівний матеріал і лишать селянську ниву незасіяною?

– Кому потрібні вбивства Радянських Співробітників та червоноармійців – Ваших же синив?

– Кому потрібно збільшувати голодну смерть селянства?

– Кому потрібні ці жертвы та разруха?

БАНДІТАМ!!!

Це паскудне діло роблять бандітські ватаги найняті за гроші через ПЕТЛЮРУ, закордонною буржуазіею, яка до сього часу продовжуе мріять про смашний для неі кусочек – про захват богатоі УКРАІНИ.

Бачучи що при Радянськоі Владі сього зробить не можливо, закордонна та російська буржуазія пробують зробить це з допомогою ПЕТЛЮРИ та його бандітських ватаг шляхом псування работи Радянськоі Влади.

Похабні бандітські ватаги заберают у селянина останню конячку, корівку і останки зерна, знущаются над дітьми та над дідами-пастухами худоби за те тілько, що ті не дають своего добра, як це робилось в Федварськім районі.

Селянин, час очуматься від сна та пасивності, помятай що бандітські ватаги топчуть твоі ниви руйнують твое господарство.

Селянин, відкрій очи, подивись на життя здорово і ти зрозуміешь що тілько – РАДЯНСЬКА ВЛАДА захищала твоі інтереси, та захищає іх і теперь на Генуезські конференції.

Селянине до тебе звертається Повитовий Виконавчий Комітет з проханням допомоги йому в боротьбі з усіма пришійхвостами поміщиків та генералів таким чином:

Оповіщай місцеву владу про місто стоянок та пересування бандитських ватаг.

Донось про всіх особ, які переховують бандітів.

Сповісті, хто зараз в бандах, хто пішов і хоче йти в банду.

Сповішай про всіх особ, які допомагають бандам харчами та зброєю.

Наслідки свідомих подій селян, бачимо в Федварськім районі, де на всякий вчинок бандітів селяне відповідают визнанням своего долгу перед Робітничо-Селянськой Владою на всякіе іх злочинство беспощадною з ними боротьбою.

Федварскій район об’явіл війну бандітам!

Селяне Елисаветського повіту зробіть теж!

Жиніть іх з сіл та деревень!

Спроваджуйте їх до рук Влади!

Геть бандітізм!

Геть наймитів поміщиків та генералів!

Хай живе з’еднанне робітників та селян!


Елисаветській Повітовий Виконком. 
БУЛАВА Youtube Youtube