hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Директорія, УНР (1918-1921 рр.)


Меморандум повіреного в справах УНР в Німеччині Р.Смаль-Стоцького міністрові закордонних справ Німеччини фон Розенбергу про обставини припинення діяльності посольства УНР в Німеччині (Берлін)

(4 березня 1923 р.)


________________________


Меморандум
повіреного в справах УНР в Німеччині Р.Смаль-Стоцького
міністрові закордонних справ Німеччини фон Розенбергу
про обставини припинення діяльності посольства УНР в Німеччині


До Міністра закордонних справ   
Німецької держави фон Розенберга   

Пане Міністре

Покидаючи Німеччину, де я майже три роки був Повіреним у справах УНР, я маю доручення просить Вас прийняти слідуюче до відома:

1. Відносини Німеччини до УНР почалися з того, що скоро по заключенню Брест-Литовського миру, 28 квітня 1918 р. німецький офіцер вдерся в будинок Центральної Ради в Києві і озброєною силою розігнав перший український парламент.

2. Німецький уряд вмішався у війну українського народу проти московських большевиків, що тягнеться від 1919 р., тим, що захопив українське державне майно з метою знесилити і ослабити силу військового і економічного опору України і нарешті 11-го листопада 1922 р. поширив Рапалльський Договір на Україну.

3. Відносини УНР до Німеччини були 6.ІІ.1923 р. перервані в тій формі, що з наказу Міністерства закордонних справ озброєна кримінальна поліція разом з українськими большевиками вдерлись в будинок Українського Посольства і примусили мене, представника Українського Уряду, звільнити його.

Посольство законного Українського Уряду залишає Німецьку Державу.


Р. Смаль-Стоцький
Дотеперішній Повірений
у справах Української Народної Республіки у Німеччині

Берлін, 4 березня 1923 р. 
БУЛАВА Youtube Youtube