hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник


Архівні документи
Українська еміграція


Шемет С. Лист до Д. Дорошенка

(11 лютого 1940 р.)


______________________________________


11.2.1940.  

Дорогий Дмитре Івановичу!

Пан Гетьман має “гексеншутц”, або інакше кажучи “люмбаго” – простуду в мускулах тому доручив мені Вам відписати і повідомити про слідуюче:

1) Ваш меморандум знайдено вповні добрим. Пан Гетьман радить його негайно послати так, як Ви хотіли прямо і безпосередне від себе. Адреса така: Beichsministerium fur die Kirchen Angelegenheiten

Berlin-W. 8 Leipziger Str. 3

Очевидно Ви мали на увазі це Міністерство і помилково написали в листі про Міністерство Освіти…

2) З присланої Вами копії я зніму кілька відписів і Пан Гетьман ще від себе розішле, кому знайде потрібним.

3) Сьогодні маємо від полк[овника] Мурашка з Варшави листа. Він пише, що Марію Пав[лів]ну [Скоропадську-Монтрезор] знайшов веселою і свіжою. Треба думати, що є якісь добрі відомості про Адама Осип[ови]ча [Монтрезора]. Де які чутки доходили в цім роді і до нас сюди, та з конспірації про них не пишуть і не говорять.

4) Про Серг[ія] Прок[оповича] Тимошенка Пан Гетьман прохав одну особу близьку до Генерал-Губернатора в Кракові. Для його сина підшукали посаду в Судетах наші гетьманці. Одначе я ще не мав повідомлення від Тимошенок про остаточне рішення їхньої справи.

5) Мурашко пише, що УНР зовсім сховалося і що всі там хиляться до нас. Не роблючи собі жадних ілюзій відносно такого швидкого переродження духовної природи людей, Пан Гетьман звелів нашим організаціям відноситься з людських мотивів як найкраще до всіх, хто потребуватиме їхньої допомоги чи захисту.

6) З Правосл[авною] Церквою, як пише В[асиль] Опан[асови]ч [Мурашко] не все гаразд. Вона підпорядкована Архиєп[ископу] Серафиму наказом Генер[ал]-Губерн[атора] і заборонено допускати Митр[ополита] Анастасія до впливу. Одначе Арх[ієпископ] Серафим очевидно підпав впливу більшості місцевого духовенства, що було підібрано польською владою з політичними анти-укр[аїнськими] цілями. Все це покривило справу, та при енергії все мабуть дасться направити.

7) Про якого проф. Тимченка-латиниста [Євгена] Ви писали. Чи це той товариш Міхновського і Волод[имира] Мих[айлови]ча [Шемета] по гуртку “тарасівців”?

Привіт Наталі Михайловні і Вам

Ваш С. Шемет.


P.S. Що до пересилки грошей через Dewizenstell, то майте на увазі, що це потребує до 3-х тижднів після одержання дозволу, котрий досі давався легко.


 
БУЛАВА Youtube Youtube