hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
ОУН - УПА


"Чернець" (Роман Шухевич). Лист до "Конрада"

(16 серпня 1945 р.)

---------------


"Чернець" (Роман Шухевич)

Лист до "Конрада"

Д. Конрад!

«Чернець» (Шухевич Р.). Лист до «Конрада» Передаю Вам д. Довбню з 3-ма товаришами з призначенням його на Карпатську Україну. Військову роботу, яку він зможе там вести, призначіть йому самі, бо Ви блище тих теренів і краще можете зорієнтувати з запотребуванья К. У. Довбня каже, що він зможе пов’язувати зв’язки зо Словаччиною, а то й Прагою.

Якщо так, то можна його і до того використати (це може зробити Тарас). Оскільки Ви наразі з Тарасом не бачитеся, то Довбня міг би самий навідаться до Праги і тоді позвітувати, що він там знайшов. В тій справі можна б його зв’язати з Демидом. Довбня до того часу вив’яжеться вповні з даного йому завдання і заслужує на довір’я.

Він Вам скаже, як виглядає тепер ситуація у Данила. Найцікавіше те, що в Кам’янець-Подільщині масово горять колгоспи, а військо, яке іде на Схід і сильно здеморалізоване хорошим життям, яке бачили на Заході. Всі говорять, що вже в колгоспах працювати не думають! Це може давати нам певні надії.

На жаль, відділи наші туди не пішли, а тепер це вже дуже трудно. Вже в теперишній час відділи конечно демобілізувати в форму боївок, підпорядкованих тереновим провідникам, хиба що є ще можливості вислати їх в рейди. Тих однак, які в рейди не підуть, розпорошити. Думаю, що Ви вже це провели, бо накопичення військ цього очевидно вимагало.

Будувати скритки і громадити харчі! Ждати на конюктуру!

Серед вертаючої армії вести роз’яснювальну пропаганду, бо вони нас мають за німецьких вислужників. Якщо тільки де є можливости йти на Схід (може через Румунію?). Всіх командирів треба призначити до теренової роботи або дати спецзавдання, бо інакше засидяться і здеморалізуються. Більше не пишу, бо не знаю чи Довбня Вас віднайде.

В червні згинув в Мечищеві (Бережанщина) сл. п. сот. Боровий.

16.8.[1945 р.]

Чернець

 
БУЛАВА Youtube Youtube