Архівні документи
УСРР - УРСР - СРСР
Встановлення синьо-жовтого прапора В.Куксою та Г.Москаленком над будівлею центрального корпусу Київського інституту народного господарства у Києві
Встановлення 1 травня 1966 р. синьо-жовтого прапора
В.Куксою та Г.Москаленком
над будівлею центрального корпусу
Київського інституту народного господарства у Києві
У ніч на 1 травня 1966 р. у день, коли на центральних вулицях Києва очікувалися комуністичні демонстрації до Дня солідарності трудящих, уродженець Одеси майстер-сантехнік, студент 5 курсу КІНГ Геогрій Москаленко й уродженець Київщини слюсар-зварювальник Віктор Кукса вивісили національний синьо-жовтий прапор над будівлею центрального корпусу Київського інституту народного господарства (нині – Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана).
01.prapor-01.jpg)
Г.Москаленко, озброєний саморобним пістолетом і «коктейлем Молотова», стояв на чатах біля пожежної драбини, в той час, як В.Кукса піднявся на дах, скинув і порвав червоний стяг і встановив синьо-жовте полотнище.
Прапор було виготовлено у кустарно-ручний спосіб із зшитих двох шаликів синього та жовто-гарячого кольорів, придбаних у напередодні у місцевому Жовтневому універмазі. По-середині стягу прикріплено вирізаний тризуб, а ліворуч від нього зроблено напис: «Ще не вмерла Україна, її ще не вбито! ДПУ». ДПУ означало – Демократична партія України.
Справу із виявленням «прапору українських буржуазних націоналістів» розслідувало КДБ й кваліфікувало зазначений акт як «злочин», що «підриває радянську владу».
Г.Москаленка та В.Куксу було затримано 21 лютого 1967 р. Невдовзі обох засудили за ст.62 ч.І та ст.222 ч.І і ІІ Кримінальн ого кодексу УРСР до трьох років (Москаленка як ініціатора аккції) та двох років (Куксу як співвиконавця акції) ув’язнення в колонії суворого режиму.
01.prapor-04.jpg)
01.prapor-05.jpg)