hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
УСРР - УРСР - СРСР


Встановлення синьо-жовтого прапора В.Куксою та Г.Москаленком над будівлею центрального корпусу Київського інституту народного господарства у Києві

(1 травня 1966 р.)

Встановлення 1 травня 1966 р. синьо-жовтого прапора
В.Куксою та Г.Москаленком
над будівлею центрального корпусу
Київського інституту народного господарства у Києві

У ніч на 1 травня 1966 р. у день, коли на центральних вулицях Києва очікувалися комуністичні демонстрації до Дня солідарності трудящих, уродженець Одеси майстер-сантехнік, студент 5 курсу КІНГ Геогрій Москаленко й уродженець Київщини слюсар-зварювальник Віктор Кукса вивісили національний синьо-жовтий прапор над будівлею центрального корпусу Київського інституту народного господарства (нині – Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана).

Г.Москаленко, озброєний саморобним пістолетом і «коктейлем Молотова», стояв на чатах біля пожежної драбини, в той час, як В.Кукса піднявся на дах, скинув і порвав червоний стяг і встановив синьо-жовте полотнище.

Прапор було виготовлено у кустарно-ручний спосіб із зшитих двох шаликів синього та жовто-гарячого кольорів, придбаних у напередодні у місцевому Жовтневому універмазі. По-середині стягу прикріплено вирізаний тризуб, а ліворуч від нього зроблено напис: «Ще не вмерла Україна, її ще не вбито! ДПУ». ДПУ означало – Демократична партія України.

Справу із виявленням «прапору українських буржуазних націоналістів» розслідувало КДБ й кваліфікувало зазначений акт як «злочин», що «підриває радянську владу».

Г.Москаленка та В.Куксу було затримано 21 лютого 1967 р. Невдовзі обох засудили за ст.62 ч.І та ст.222 ч.І і ІІ Кримінальн ого кодексу УРСР до трьох років (Москаленка як ініціатора аккції) та двох років (Куксу як співвиконавця акції) ув’язнення в колонії суворого режиму.
 
БУЛАВА Youtube Youtube