hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник


Архівні документи
УСРР - УРСР - СРСР


Документи Комітету державної безпеки (КДБ) про суспільно-політичне життя в УРСР кінця 80-х років ХХ ст.

(1986–1989 рр.)


(УГС, НРУ, УРСР, 1986, 1987, 1988, 1989, Товариство української мови ім.Шевченка, Товариство Лева, Народний Рух України, Українська Гельсінська Спілка, КДБ, КГБ, Щербицький, Львів, КПРС, КПСС, КПУ)

Завантажити файл

Шлях до незалежності: суспільні настрої в Україні кін. 80-х рр. ХХ ст. Документи і матеріали. До 20-ї річниці незалежності України / Ред. кол.: В.А.Смолій (голова), Г.В.Боряк, Г.І.Гончарук та ін. НАН України. Інститут історії України; ГДА СБУ. – К.: Інститут історії України, 2011. – 626 с.

До збірника увійшли документальні матеріали, що відтворюють суспільно-політичне життя, суспільні настрої в Україні кінця 80-х років ХХ ст. Основу збірника складають документальні матеріали ГДА СБУ, які охоплюють період від 1986 р. до вересня 1991 р. Наявні в збірнику документи свідчать про розмах українського національно-демократичного руху кінця 1980-х, послідовну боротьбу з ним радянських органів безпеки. Містяться відомості про ініціативи створення в Україні широкого громадського об'єднання, схожого на прибалтійські народні фронти, активну діяльність осередків Народного Руху України за перебудову. Збірник розрахований на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України. 
БУЛАВА Youtube Youtube