Архівні документи
Світова історія
План дій Ради Європи для України на 2011–2014 роки
(Документ підготовлений Секретаріатом Ради Європи)
(22 червня 2011 р.)
(Документ підготовлений Секретаріатом Ради Європи; 22 червня 2011 р.)
Завантажити файл PDF
З моменту вступу України до Ради Європи 9 листопада 1995 року головна мета всіх заходів співпраці полягала в тому, щоб сприяти країні в виконанні її статутних обов'язків як держави-члена РЄ. Проте, крім оцих статутних обов'язків, Україна добровільно взяла на себе ряд конкретних зобов'язань, аби зміцнювати демократію, утверджувати права людини і верховенство права в країні, причому ці різноманітні обов'язки й зобов'язання зафіксовано в Висновкові ПАРЄ № 190 (1995).
Згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України і Радою Європи щодо створення в Україні Офісу Ради Європи та його правового статусу від 6 листопада 2006 року (далі – «Меморандум») Сторони ухвалили рішення сприяти подальшому демократичному розвитку в Україні, зокрема шляхом повного і дієвого виконання Плану дій.
Даний План дій враховує досвід і результати реалізації Плану дій Ради Європи для України 2008-2011 рр. ((DSP(2008)15), затвердженого на 1032-му Засіданні заступників міністрів 9–10 червня 2008 року, і спрямований на надання Україні підтримки в виконанні решти її статутних та індивідуальних зобов’язань як держави-члена Ради Європи, передбачаючи пакет пріоритетних заходів, покликаних допомогти в приведенні українського законодавства, інститутів та практики у відповідність до європейських стандартів щодо прав людини, верховенства права і демократії.
Водночас проекти, запропоновані в Плані дій, спрямовані на підтримку демократичних реформ, започаткованих Президентом України і її Урядом, включаючи забезпечення вільних і справедливих виборів, реформування судової влади, боротьбу з корупцією, протидію легалізації «брудних» грошей, свободу вираження поглядів та посилення соціальних гарантій.
План дій 2011–2014 був розроблений у тісній співпраці з українськими органами влади в рамках двосторонніх консультацій і координаційних нарад з Міністерством закордонних справ, профільних міністерств і відомств, а також інших національних зацікавлених сторін, за сприяння Управління представника Генерального секретаря з координації програм співробітництва в Києві.
Пропозиції щодо заходів співпраці наведено за трьома основними напрямками і їхніми відповідними секторами, як їх визначає Програма діяльності Ради Європи на 2012–13 роки. Основні відомості про конкретні проекти представлено по кожному сектору відповідно до затверджених критеріїв, включно з інформацією про параметри проектів.
Проекти, включені у План дій, фінансуватимуться за рахунок коштів Регулярного бюджету Організації та Добровільних внесків. Окрім цього, згідно з Меморандумом кошти на окремі проекти збиратиме Представник Генерального секретаря Ради Європи на основі узгодження дій із відповідними службами Ради Європи і Делегацією ЄС в Україні.
План дій підлягатиме періодичному спільному моніторингу з боку Ради Європи і українських органів влади з метою оцінки реалізації затверджених проектів, їхніх досягнень і результатів, впливів і наслідків, а також включення, за згодою Сторін, інших доречних проектів, відповідно до чітких критеріїв і термінів, які буде визначено далі шляхом двосторонніх консультацій.
Як передбачено в Меморандумі, Представник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва РЄ раз на півроку, а також за особливої потреби подає звіт про хід виконання визначених у Плані дій проектів Генеральному секретареві Ради Європи. Копія такого звіту надсилається в міністерство закордонних справ України до його відома і для аналізу ефективності реалізації Плану дій.
Проекти, включені до Плану дій, охоплюють три основні напрями програми Ради Європи – права людини, верховенство права і демократія. Перелік планів конкретних проектів подано за кожним із секторів у порядку їхнього статусу виконання (поточний або запропонований) та з зазначенням стану фінансування.
Наприкінці періоду реалізації План дій підлягає аналізові з метою оцінки його результатів, стійкості, впливів і наслідків.
Зміст
Вступ ......... 3
Права людини .......... 4
Верховенство права ......... 20
Демократія ......... 28
Додатки ......... 42