БІО-БІБЛІОГРАФІЧНІ ВІДОМОСТІ
Резолюція круглого столу «Проблемні питання розвитку державного управління і місцевого самоврядування у столиці України» (Київ, "Укрінформ")
Резолюція круглого столу «Проблемні питання розвитку державного управління і місцевого самоврядування у столиці України»
Круглий стіл на тему: «Проблемні питання розвитку державного управління і місцевого самоврядування у столиці України» організовано громадською організацією «Українське юридичне товариство» 22 березня 2013 року в Українському державному інформаційному агентстві «Укрінформ».
До участі у обговоренні зазначеної теми були запрошені народні депутати України, вищі посадові особи Адміністрації Президента України, голова Київської міської державної адміністрації, депутати Київської міської ради, відомі українські економісти, політологи, соціологи і юристи.
У роботі круглого столу взяли участь:
1. Едуард Афонін, доктор соціологічних наук;
2. Сергій Бондарчук, народний депутат України ІV скликання;
3. Андрій Ніцой, кандидат історичних наук;
4. Іван Салій; кандидат економічних наук України, голова ГО «Вибір»;
5. Олександр Черненко, голова Комітету Виборців України;
6. Олег Канівець, народний депутат України VІІ скликання;
7. Олег Березюк, голова ГО "Українське юридичне товариство";
8. Микола Сірий, кандидат юридичних наук;
9. Микола Басараб, кандидат політичних наук;
10. Костянтин Матвієнко, політолог;
11. Олександр Іванченко, соціолог;
12. Віктор Василюк, голова Київської міської організації «Європейської партії України»;
13. Володимир Цибулько, політолог;
14. Олександр Палій, кандидат політичних наук;
15. Павло Гай-Нижний, доктор історичних наук;
16. Олександр Кімлач;
17. Станіслав Батрин, кандидат юридичних наук;
В процесі обговорення найважливіших питань організації державного та муніципального управління, а також проблем формування представницьких органів місцевого самоврядування у столиці України, учасники круглого столу прийшли до наступних висновків:
1. Згідно із ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Можливість продовження повноважень депутатів Київської міської ради не передбачена ані Конституцією, ані законами України. Порушення строків проведення виборів Київського міського голови і депутатів Київської міської ради столиці дає юридичні підстави для оскарження в судовому порядку будь-яких рішень нелегітимних органів місцевого самоврядування столиці, що може заблокувати роботу міської адміністрації і завдати шкоди інтересам територіальної громади м. Києва.
2. Відсутність, протягом тривалого періоду, законно обраного Київського міського голови та недосконалість чинного Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» перешкоджає розвиткові місцевого самоврядування у столиці. У зв’язку з цим вся відповідальність за неефективне муніципальне управління лягає на вищі органи державної влади та їх посадових осіб, включно з Президентом України.
3. Маніпулювання законом на догоду політичній доцільності, порушення Конституції і законів України, в частині призначення виборів депутатів Київської міської ради та Київського міського голови, підриває довіру киян до Президента і Верховної Ради України та веде до дестабілізації соціально-політичної ситуації у столиці нашої держави.
4. Бездіяльність «влади» та недостатня активність «опозиції» у вирішенні зазначених питань, спроба узурпації влади на місцевому рівні, можуть зумовити виникнення соціальної кризи та призвести до масових акцій протесту, включно з блокуванням роботи нелегітимних органів Київської міської влади.
Враховуючи необхідність якнайшвидшого вирішення зазначених питань учасники круглого столу вирішили:
1. Звернутись до Президента України та Верховної Ради України з вимогою про призначення дати позачергових виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради.
2. Вимагати від Президента України та Верховної Ради України внесення необхідних змін до ЗУ «Про столицю України – місто-горей Київ» з метою наділення Київського міського голови повноваженнями голови виконавчої влади у столиці задля забезпечення ефективного муніципального управління.
3. Підготувати та винести на розгляд Верховної Ради України відповідні зміни до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» з метою забезпечення проведення у столиці України чесних і прозорих виборів на демократичній основі.
4. Враховуючи наявність відповідної теоретичної підготовки, життєвого і професійного досвіду всі учасники круглого столу висловили готовність взяти особисту участь у процесі підготовки проектів відповідних нормативно-правових актів та ініціювати проведення масових акцій, спрямованих на забезпечення права киян на ефективне місцеве самоврядування.
5. Ініціювати проведення міжнародної науково — практичної конференції, з метою обміном досвідом здійснення місцевого самоврядування в Європейських столицях.
6. Доручити головуючому на засіданні круглого столу О. Березюку надіслати цю резолюцію Президенту України, народним депутатам України, голові Київської міської державної адміністрації, секретарю Київської міської ради та оприлюднити її у засобах масової інформації.
За дорученням учасників круглого столу
Голова ГО "Українське юридичне товариство"