hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Сучасна Україна


Обама Б. (Президент США). Про ситуацію в Україні. Виступ під час прес-конференції після Саміту Лідерів США та Африки

(6 серпня 2014 р.)______________________Виступ Президента США Барака Обами
під час прес-конференції після Саміту Лідерів США та Африки

6 серпня 2014 р.

Про ситуацію в Україні

6 серпня 2014 р. – Обама Б. (Президент США). Про ситуацію в Україні. Виступ під час прес-конференції після Саміту Лідерів США та Африки

Дякую, пане Президенте. Росія сьогодні виступила з заявою про заборону імпорту певних видів їжі і сільгосппродукції. В минулому році сума такого імпорту складала близько $1.3 мільярда. В той самий час Міністр Оборони Чак Хейгел сказав, що скупчення російських військ вздовж кордону з Україною підвищує вірогідність військового вторгнення. Це означає, що санкції не діють?

ПРЕЗИДЕНТ ОБАМА: Ми ще не можемо зробити висновок щодо того, чи діють санкції. Санкції було введено задля того, щоб здійснювати надзвичайно потужний тиск і навантаження на російську економіку. Це не мій приватний висновок; якщо ви подивитеся на показники витоку капіталу, якщо ви подивитеся на прогнози стосовно зросту російської економіки, ви зрозумієте, що економіка просто завмерла. Виток капіталу склав від $100 мільярдів до $200 мільярдів. Також не видно нових інвесторів, які би бажали започаткувати свій бізнес у Росії.

Ця ситуація поставила Президента Путіна перед вибором між тим, щоб вирішити конфлікт у Східній Україні у мирний і дипломатичний спосіб, визнавши Україну суверенною країною і надавши українському народові право самому вирішувати свою долю, або й надалі продовжувати прямувати своїм попереднім політичним курсом, що буде шкодити економіці і, в далекій перспективі, його власному народу.

І в цьому сенсі ми робимо саме те, що мали робити. І ми дуже задоволені тим, що наші європейські союзники і партнери, рівно як і деякі інші країни світу, приєдналися до нас у цьому процесі.

Але маю зауважити, що, незважаючи на це, конфлікт іще не вирішено. У Східній Україні продовжуються бої. Продовжують гинути мирні мешканці. Ми вже бачили, як одним із наслідків цього конфлікту стала загибель літака Малайзійських авіаліній.

Отже, чим швидше ми зможемо повернутися до серйозних обговорень , метою яких стане забезпечення того, що українців почують, що вони братимуть участь у політичному процесі, що реформи, які запропонував київський уряд, задля захисту російськомовних громадян і забезпечення децентралізації влади,будуть втілені в реальність. Ми маємо якнайшвидше досягти прогресу в цьому напрямку, і Президент Путін має якнайшвидше визнати Україну незалежною державою, і тільки тоді ми зможемо визнати, що цю проблему дійсно вирішено. Але наразі ми можемо зауважити, що санкції діють так, як вони мають діяти.

Ті російські війська, які зараз скупчені на кордоні, мають кращу військову кваліфікацію. Так виглядає, згідно з даними розвідки, що вони мають досконалішу зброю. Чи це для вас може бути приводом, враховуючи ситуацію з цими військами, щоби переглянути своє рішення щодо надання Україні допомоги у вигляді летальної зброї.…як запропонували деякі представники Демократичної партії?

ПРЕЗИДЕНТ ОБАМА: Прошу взяти до уваги той факт, що російська армія набагато чисельніша за українську армію. Отже, питання не полягає в тому, щоб надати Україні більше зброї. Принаймні до цього часу українці воювали з угрупуваннями сепаратистів, які брали участь у жахливих насильницьких діях, але які не можуть зрівнятися у кількості з українськими військовими.

Отже, якщо ми побачимо вторгнення з боку Росії, це буде зовсім інше питання. Цього поки ще не відбувається. До цього часу ми займалися тим, що надавали допомогу українському уряду і українським військовим, і ми продовжуватимемо працювати з ними і оцінювати ситуацію кожного дня і кожного місяця, щоб дізнаватися, що саме вони потребують задля захисту своєї країни і війни з сепаратистами, яких озброює Росія.

Але найкраще, що ми можемо зробити для України – це повернення до політичного діалогу задля врегулювання ситуації. 
БУЛАВА Youtube Youtube