hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Сучасна Україна


Обама Б. (Президент США). Уривок із заяви, який стосується ситуації в Україні, а також запитання до Президента і відповіді на них

(28 серпня 2014 р.)


_______________________


Барак Обама
(Президент США)

Уривок із заяви, який стосується ситуації в Україні,
а також запитання до Президента і відповіді на них


28 серпня 2014 р. – Обама Б. (Президент США). Уривок із заяви, який стосується ситуації в Україні, а також запитання до Президента і відповіді на них Білий Дім
Офіс Прес-Секретаря
Для негайного розповсюдження
28 серпня 2014 р.

І, насамкінець, я щойно спілкувався з Канцлером Німеччини Меркель щодо ситуації в Україні. Ми погодилися…якщо колись були якісь сумніви…що Росія є відповідальною за те насильство, яке наразі відбувається у Східній Україні. Це насильство відбувається за підтримки Росії. Сепаратисти проходять навчання в Росії. Росія озброює цих бойовиків. Росія надає їм фінансову підтримку. Росія навмисно і неодноразово порушувала суверенітет і територіальну цілісність України. Нові знімки свідчать всьому світові про абсолютно зрозумілу річ,- російські збройні сили діють на території України. Це відбувається в той час, як українські війська успішно протистоять сепаратистам.

В результаті тих дій, до яких вдалася Росія і внаслідок тих жорстких санкцій, які ми, разом із нашими європейськими і міжнародними партнерами, ввели проти Росії, Росія вже опинилася в більшій ізоляції, ніж вона знаходилася в будь-який час після закінчення Холодної війни. Відбувається інтенсивний відтік капіталу. Все більше інвесторів утримується від участі в діяльності російської економіки, яка наразі переживає спад. І військове втручання, яке Росія наразі здійснює в Україні, призведе до ще більших санкцій і негативних наслідків для Росії. Наступного тижня я планую візит до Європи, який має на меті узгодження наших дій із нашими найближчими союзниками і партнерами. Під час перебування в Естонії я планую підтвердити нашу непохитну рішучість підтримувати і захищати наших союзників у НАТО.

Під час Саміту НАТО, який відбуватиметься у Великобританії, ми сконцентруємо наші зусилля на додаткових кроках, які ми можемо зробити, аби переконатися в тому, що Альянс збереже свою готовність відповісти на будь-який виклик. Наша зустріч під час засідання Комісії НАТО - Україна стане ще однією нагодою для нашого альянсу продовжити співпрацю з Україною. Я також очікую зустрічі з Президентом Порошенко, яка відбудеться в Білому Домі наступного місяця, для того, щоб запевнити українську сторону в непохитній підтримці Сполученими Штатами України і українського народу.

Дякую, пане Президенте. Чи ви вважаєте сьогоднішню ескалацію ситуації в Україні вторгненням? Коли ви говорите про те, що Росія додатково заплатить ціну за втручання, чи ви готові ввести більш широкі економічні санкції? Чи ви розглядаєте інші важелі впливу, які не включають санкції?

ПРЕЗИДЕНТ: Я вважаю, що події минулого тижня є продовженням тих подій, які тривають вже протягом кількох місяців. Як я зауважив під час своєї заяви на початку прес-конференції, немає жодних сумнівів, що те, що відбувається на Сході України, не є справжнім місцевим повстанням. Сепаратисти, які там знаходяться, діють за підтримки Росії, і Росія їх тренує, озброює і фінансує. З того часу як триває цей конфлікт, ми спостерігали за постійним втручанням Росії в усі дії сепаратистів.

Я вважаю, що Росія вирішила діяти більш відкрито через ті успіхи, які, як ми бачили, досягли українці навколо Донецька і Луганська. Але це не можна вважати значною зміною.

Ми точно змогли помітити, що Президент Путін і Росія неодноразово уникали можливості залагодити цей конфлікт у дипломатичний спосіб. Отже, я сподіваюся, що під час проведення консультацій з нашими європейськими союзниками і партнерами ми перш за все приймемо рішення щодо тих додаткових кроків, тому що ми не побачили жодних спроб із боку Росії, спрямованих на вирішення цього конфлікту у дипломатичний спосіб.

Я також вважаю, що ті санкції, які ми запровадили, є ефективними. Наша розвідка надає свідчення того, що росіяни вже помітили їхню ефективність, навіть якщо вони не говорять про це в своїх телевізійних новинах. І я вважаю, що ми маємо потенційні механізми, які можуть поглибити і поширити дію цих санкцій.

Але в цілому, я вважаю, що важливо визнати ступінь впливу тих рішень, які приймає Росія, на зростання ізоляції Росії. Вони цим самі завдають собі шкоди. Крім того, мене надихає той факт, що наші європейські партнери розуміють і визнають, що, незважаючи на те, що вони теж несуть збитки від цих санкцій, необхідно враховувати, що інакше нам доведеться поступитися чимось принципово важливішим. Отже, я очікую нашої зустрічі під час тих консультацій, які відбудуться на наступному тижні.

З: Пане Президенте, незважаючи на всі ці дії, до яких вдався Захід задля того, щоб Росія відступила від України, складається враження, що Росія дуже продумано робить крок за кроком…конвої, ввезення зброї. До якого моменту вважатимуться дієвими санкції? Чи ви уявляєте собі можливість ситуації, коли необхідно буде розпочати військові дії, спрямовані на відведення російських військ із території України?

ПРЕЗИДЕНТ: Ми не вважаємо, що військові дії допоможуть вирішити проблему в Україні. Ми займаємося тим, що мобілізуємо міжнародну спільноту задля здійснення тиску на Росію. Але я вважаю, що надзвичайно важливо розуміти, що військового вирішення конфлікту не передбачається. Отже, той факт, що Росія своїми діями порушила суверенітет і територіальну цілісність України, призвів до, як я вважаю, послаблення, а не до підсилення позицій Росії. Це стане очевидним не одразу, а з часом ставатиме більш очевидним.

Санкції також ізолювали Росії від її торгівельних партнерів, комерційних партнерів і міжнародного бізнесу таким чином, що Росії буде дуже важко оговтатися від цієї ізоляції. Отже, ми, разом із нашими партнерами і союзниками, продовжуватимемо наполягати на тому, що відбувається неприйнятне, і що має існувати рішення, яке надасть можливість Україні і Росії мирно співіснувати поруч. Але в жодному разі ми не бачимо можливість військового конфлікту між США і Росією в цьому регіоні.

Однак, прошу мати на увазі, що я планую відвідати конференцію НАТО. Україна не є членом НАТО, але деякі з її найближчих сусідів є. І ми, як члени НАТО, дуже серйозно ставимося до тих зобов’язань, які вказані в Статті 5 і говорять про те, що ми захищатимемо одне одного, від найменшого до найбільшого учасника альянсу. І я вважаю, що ця зустріч НАТО є дуже важливою частково тому, що ми маємо сконцентрувати увагу учасників на тій критичній функції, яку НАТО відіграє, аби переконатися в тому, що кожна країна робить свій внесок задля забезпечення гарантій, викладених у Статті 5.

Однією з причин, чому я їду в Естонію, є намір сказати естонцям, що ми дійсно маємо на увазі те, що ми говоримо, коли це стосується поваги до наших зобов’язань, які ми беремо на себе в рамках угоди. Ми не маємо таких договірних зобов’язань по відношенню до України. Незважаючи на це, ми пліч-о-пліч стоїмо з ними, і ми не тільки виконуємо багато дипломатичної роботи, але вирішуємо багато фінансових питань для того, щоб переконатися в тому, що вони мають можливість у найкращий спосіб вирішити надзвичайно складну ситуацію.

Щиро дякую всім. 
БУЛАВА Youtube Youtube