hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Світова історія


Ґрібаускайтє Д. (Президент Литви). «Росія тероризує своїх сусідів за допомогою терористичних методів»
Dalia Grybauskaite (Lithuania’s president). «Russia is terrorizing its neighbors and using terrorist methods»

(«The Washington Post»; Lally Weymouth; September 24)

(24 вересня 2014 р.)


_____________________


Даля Ґрібаускайтє
(Президент Литви)

Президент Литви:
«Росія тероризує своїх сусідів
за допомогою терористичних методів»

24 вересня 2014 р. – Ґрібаускайтє Д. (Президент Литви). «Росія тероризує своїх сусідів за допомогою терористичних методів» / Dalia Grybauskaite (Lithuania’s president). «Russia is terrorizing its neighbors and using terrorist methods» («The Washington Post»; Lally Weymouth; September 24)
By Lally Weymouth
September 24


The Washington Post
NEW YORK

24 вересня 2014 р. – Ґрібаускайтє Д. (Президент Литви). «Росія тероризує своїх сусідів за допомогою терористичних методів» / Dalia Grybauskaite (Lithuania’s president). «Russia is terrorizing its neighbors and using terrorist methods» («The Washington Post»; Lally Weymouth; September 24)
Д.Ґрібаускайтє: «Сьогодні Захід немає лідера, який в змозі зупинити Путіна… Війну в Східній Україні можна швидко зупинити. Це може зробити Захід, який повинен продемонструвати Путіну, що так саме готовий боротися за свої цінності – свободу і демократію.»

- Як ви оцінюєте ситуацію в Україні?

- Ситуація там погіршується. Російські війська все ще на території України. Це означає, що Європа і світ дозволяє Росії не тільки залякувати своїх сусідів, а й застосовувати військові сили проти них. Це те ж саме, як міжнародний тероризм, те, що ми бачимо в Іраку і Сирії.

В Україні відбувається справжня війна. Європейський союз і більшість з світових лідерів намагаються говорити про це, як не про війну, а як про якусь підтримку терористичних груп. Ми бачили випадок з Кримом. З самого початку там були якісь «зелені чоловічки», але ж незабаром вони проявилися в російській армії. Тепер те ж саме відбувається в Східній Україні. І я впевнена, що це не остання територія, в якій Путін має намір продемонструвати свою силу.

- Як ви вважаєте, куди Путін піде далі?

- Якщо санкції щодо Росії будуть м'якими або вони не будуть повністю застосовані, я впевнена, що він намагатиметься з'єднати Східну Україну з Південною Україною та Кримом. Щойно він заявив, що якщо він захотів, то його солдати за два дні зайняли Варшаву, країни Балтії та Бухарест. Це відкрита загроза щодо сусідів.

- Чи може він увійти у Придністров'я?

- Якщо ми дозволимо йому це зробити, він буде йти будь-куди. Проблема в тому, що путінська Росія готова до війни і бажає воювати. А ось Європа і Захід не є готовими до війни. Зараз в Європі, і в світі немає такого лідера, який би міг зупинити Путіна. Нарешті, ми дивуємось, як так вийшло, що все нові території захоплюються, що країни. Затримка в рішучих діях, щоб зупинити агресора на цьому шляху, виявиться набагато дорогою для всіх, якщо взагалі не буде занадто пізно.

- Ви стурбовані тим, що наступна атака може бути проти країн Балтії? - Якщо його ніхто не зупинить в Україні, він, безумовно, піде далі.

- Хиба п'ятої статті Договору НАТО не достатньо, щоб почувати себе в безпеці?

- Ні. Все заявляють, що п'ята стаття Договору НАТО залишається в силі. Тим не менш, це не зупинить Путіна від його підступних планів, якщо він не побачить реальні дії лідерів Європи і світу. Якщо ви не побачить, що вони не просто говорять. Ми повинні його зупинити в Україні. Досі дехто це ще до кінця не розуміє. Ось чому я кажу, що лідерство Європи зараз перебуває в руках Путіна, а не Заходу.

- Чи прагне Путін розділити Європу?

- Загроза Путіна тепер є не меншою аніж «Ісламської держави» в Іраку і Сирії.

- То ви вважаєте, що Ісламська держава і Росія є однакові терористи?

- Так. Я думаю, що Росія тероризує своїх сусідів за допомогою терористичних методів.

- Тим не менше, світ більше стурбований «Ісламською державою».

- Звичайно. Це основна мета. На жаль, одночасно це дивовижна можливість для Путіна робити все, що йому заманеться. Путін створює загрозу. Хоча б і так звані мирні переговори в Мінську, які відбулася після ультиматуму Путіна. В них Захід і Європейський Союз піддалися на його умови, що на практиці означає поділ України.

- Сполучені Штати посилають українцям сухі пайки, але країни вони досягають на німецьких вантажівках, щоб тільки не розлютити Путіна.

- Чому ми піклуємося про те, щоб не розлютити Путіна, який сам відправляє своїх солдатів вбивати, і окупувати Україну? Чому ми так саме багато не звертаємо уваги на почуття українців? Рано чи пізно ми все одне назвемо Путіна терористом і злочинцем ...

- Чи нинішня ситуація нагадує вам Судети?

- Ситуація, що склалася напередодні Другої світової війни? Так, звичайно. Бо ми з відкритими очами дозволяємо ділити Україну.

- Як ви думаєте, чи після зустрічі НАТО у Вельсі Захід отримав адекватний захист?

- Після саміту в Уельсі НАТО прокинулася. Альянс не спить. Ми отримали засоби з підвищення безпеки. Ми повинні більше інвестувати в оборону. Але скільки ми маємо часу?

- Як ви думаєте, можливо санкції є зовсім не болючими для Путіна?

- Їх не достатньо. Може бути, якщо він піде далі, санкції будуть посилені.

- Керівник служби безпеки України підтвердив американським посадовцям, що щодо перемир’я домовлено.

- Так. Європейці та інші країни зажадали, щоб президент України Петро Порошенко погодився з усіма умовами, навіть з тими, які для нього не були прийнятними, тому що Україна стала поділеною державою.

- Так що Росія отримала Крим, а зараз ще й Східну Україну?

- Так, і це зроблено з благословення європейських та інших лідерів, тому що вони зовсім не допомогли Україні.

- І ви стурбовані щодо загроз вашій країні?

- Всі сусіди Росії в даний час під загрозою. Він кидає загрози і навіть жартує, що ці сусідські країни не є справжніми державами.

- Вважаєте, що все закінчиться війною?

- Ми можемо уникнути війни. Якщо обидві сторони налаштовані на війну, війни ніколи не буде. Якщо Росія сповнена рішучості йти на війну, а Захід буде намагатися всіляко уникнути військового конфлікту, тоді Росія буде йти так далеко, як ми їй дозволимо.

Умови перемир'я в Україні були запропоновані Росією. Захід не підтримує Україну військовим засобами. Росії дозволено робити в Україні все, що ви завгодно. Це ганьба, що в двадцять першому столітті західні лідери дозволяють агресорові діяти в незалежній державі як належне.

Я радію, що Обама нарешті продемонстрував лідерство в Іраку і Сирії. Сподіваюся, що це дозволить йому показати те ж саме і стосовно України. Лідерство приходить через навчання. Ніхто не народжується лідером, але ним можна стати.

- Між тим, литовський ситуація залишається складною?

- Ми були окуповані протягом п'ятдесяти років, і ми знаємо, як слід боротися з нашим сусідом. Я здивована тим, що зіткнутися з Росією бояться навіть ті країни, які ніколи не відчували російську агресію.

Останнім часом найгучніше кажуть ті держави, які мають кордон з Росією, особливо Литва та Польща. Публічні заяви та мужність соромити західних лідерів за їхню безвідповідальності щодо захисту свободи, демократії і незалежності є одним з нашої зброї в боротьбі проти Росії.

____________________________________Dalia Grybauskaite
(Lithuania’s president)


Lithuania’s president:
‘Russia is terrorizing its neighbors and using terrorist methods’


By Lally Weymouth
September 24

The Washington Post
NEW YORK

Russian President Vladimir Putin’s aggression in Ukraine has raised fears that the Baltic states — all three of which are NATO members — could be next. Lithuanian President Dalia Grybauskaite warned of the danger when she spoke this week with The Post’s Lally Weymouth. Excerpts:

Q. Do you approve of President Obama’s bombing of Syria?

24 вересня 2014 р. – Ґрібаускайтє Д. (Президент Литви). «Росія тероризує своїх сусідів за допомогою терористичних методів» / Dalia Grybauskaite (Lithuania’s president). «Russia is terrorizing its neighbors and using terrorist methods» («The Washington Post»; Lally Weymouth; September 24) A. Yes, [he showed] some leadership. Lack of leadership today in the world — in Europe and the United States — is one reason these terrorists are growing so fast.

Do you feel the lack of leadership in your part of the world?

Yes. Lack of leadership has allowed terrorist groups such as ISIS [the Islamic State] to grow, and on the question of Ukraine, it has allowed Russia to become a state with terrorist elements.

How do you see the situation in Ukraine?

The situation is still deteriorating. Russian troops are still on the territory of Ukraine. That means that Europe and the world are allowing Russia to be a country which is not only threatening its neighbors but is also organizing a war against its neighbors. It is the same international terrorism as we have in Iraq and Syria.

In Ukraine, it is a real war. The European Union and most of the leaders in the world are trying to talk about it as if it is not war but some kind of support of terrorist elements. We saw Crimea. In the very beginning, it was green men, and it became Russian military. Now it is the same in eastern Ukraine. And I’m sure that it is not the last territory where Putin is going to demonstrate his powers.

Where do you think he is going now?

If we will be too soft with our sanctions or adapt sanctions but not implement them, I think he will go further trying to unite east Ukraine with south Ukraine and Crimea. He recently said that in two days he is capable to reach Warsaw, the Baltic states and Bucharest. So that is an open threat to his neighbors.

Might he go to Transnistria?

If we will allow him to go, he will go anywhere. The problem is that Putin’s Russia today is ready and willing to go to war. Europe and the West are not ready and not willing to go to war. There is no leadership in Europe or in the world able to stop Putin. Afterwards, we will be surprised that new territories are taken, that new countries are partitioned, and it will be a lot more costly and too late maybe to solve it.

Are you worried he will next attack the Baltics?

If he will not be stopped in Ukraine, he will go further.

So Article 5 and NATO are not enough?

No. Everybody declares that NATO’s Article 5 will take place. But it will not stop Putin from his plans if he does not see real actions from the European and world leaders. They are only talking. We need to stop him in Ukraine. And until now, that is not understood. That is why I am saying that in Europe today, leadership is taken by Putin, not by the West.

Is Putin’s aim to split Europe?

The danger of Russia’s behavior today is not smaller than what we have with ISIS [the Islamic State] in Iraq and Syria.

So you think both ISIS and Russia are terrorists?

Yes. I think that Russia is terrorizing its neighbors and using terrorist methods.

But the world is more concerned with ISIS.

Of course. It is the primary goal. Unfortunately, this is a perfect position for Putin to do what he wants. In reality, these so-called peace negotiations in Minsk were done under the ultimatum of Putin. Western countries and the European Union gave into his conditions, meaning practically the partitioning of Ukraine.

The U.S. sent Ukraine MREs [meals ready to eat] and they were delivered in German trucks so as not to offend Putin.

Why are we so busy trying not to offend Putin, who is today sending his troops to kill and occupy Ukrainian territory? Why are we not sensitive about what Ukrainians are feeling? Sooner or later we will call him a terrorist and a criminal . . .

Does the situation remind you of the Sudetenland?

The situation before the Second World War? Yes, of course. We with open eyes are allowing the partition of Ukraine.

Do you feel you have enough protection after the Wales summit?

After Wales, NATO is revived, not sleeping any more. We have something to improve our security. We need to invest more. But how much time do we have?

So the sanctions are not hurting Putin?

They are not sufficient. But if he will go further, maybe countries will apply more serious sanctions.

The head of Ukrainian intelligence told a U.S. official that they had to agree to the cease-fire.

Yes. The Europeans and other countries asked [Ukrainian President Petro] Poroshenko to agree to conditions that were unacceptable because [they amounted to a partition] of Ukrainian territory.

So Russia got Crimea and now eastern Ukraine?

With the applause of European and other leaders in the world because they didn’t help Ukraine at all.

You worry about your own country.

All neighboring countries to Russia are under threat now. He is threatening them and joking that they are not real states.

Will the result be a war?

We can avoid a war. If both sides are ready to go to war, there will never be a war. If Russia is willing to go to war and the West avoids it, Russia will go as far as it will. . . .

The U.S. appears to be more interested in making a nuclear deal with Iran.

That is a problem. If we see that for some reason we are selling out independent countries, what moral values are we fighting for?

You think that is true?

When I see how the process is going, it is very much possible. The conditions of the cease-fire were done on Russia’s proposal. The West is not militarily supporting Ukraine. Russia is allowed to do whatever it wants on Ukraine’s territory. It is a shame on all the Western leaders to allow an aggressor to do what he wants with a sovereign country in the 21st century.

I am happy Obama finally showed leadership on Iraq and Syria. I hope this will allow him to show leadership on Ukraine. Leadership comes with learning. You are not born a leader but you can become a leader.

That leaves Lithuania in a difficult position.

We were occupied for 50 years, and we know how to deal with this neighbor. What is surprising is that countries far away that have never been touched by aggressive Russian policy are afraid of dealing with Russia.

Only countries with a border, Baltic states and Poland, are vocal. It is our one tool to fight Russia: to be vocal and courageous and to shame leaders of the West for not taking the responsibility for protecting freedom, sovereignty and democracy in Europe. 
БУЛАВА Youtube Youtube