hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Сучасна Україна


Байден Д. (Віце-президент США). Інтерв’ю газеті «День»

(20 листопада 2014 р.)


______________________________
Джозеф Байден
(Віце-президент США)

Інтерв’ю газеті «День»

20 листопада 2014 р.    

20 листопада 2014 р. – Байден Д. (Віце-президент США). Інтерв’ю газеті «День» Джозеф Байден здійснює п’ятиденне турне у Марокко, Україну та Туреччину. Це вже буде третій візит другої за рангом високопоставленої особи США у нашу країну у цьому році і четвертий за останні п’ять років. Як зазначив у коментарі ЗМІ речник МЗС Євген Перебийніс, цей візит підтверджує стратегічний характер відносин між нашими державами, а також ключову роль, яку США відіграють у зусиллях міжнародного співтовариства проти російської агресії.

Нагадаємо, що вперше Байден побував в Україні у липні 2009 року. Тоді його перебування окрім виступу в Українському домі, висадки калини разом із Ющенком і відвідин обома пивного пабу, запам’яталось обмовкою Байдена, який при зустрічі з лідером опозиції Януковичем, назвав того президентом. У квітні цього року віце-президент США у короткій промові перед представниками неурядових організацій закликав українців не відступати. «Демократія – це не кінцева зупинка, а дорога, по якій ви маєте йти, а США будуть поруч з вами, якщо ви йтимете по цій дорозі», - наголосив Байден.

Як повідомляють американські ЗМІ з посиланням на Білий дім, віце-президент США в ході зустрічей з українськими президентом та прем’єр-міністром Петром Порошенком та Арсенієм Яценюком висловить своє занепокоєння тим, що «Росія і далі порушує мінські домовленості, укладені 5 вересня». Крім того, пан Байден візьме участь у круглому столі на тему боротьби з корупцією.

Напередодні свого візиту в Україну завдяки сприянням американського посольства віце-президент США Джозеф Байден дав ексклюзивне інтерв’ю «Дню». Він, зокрема розповів про те, з якими месиджами приїжджає в Україну і що готові робити США в односторонньому порядку, щоб зупинити російську агресію.

«МИ ТІСНО ПРАЦЮВАЛИ З НАШИМИ СОЮЗНИКАМИ І ПАРТНЕРАМИ ПО ВСЬОМУ СВІТУ, ЩОБ ЗАСУДИТИ АГРЕСІЮ РОСІЇ»

- Зважаючи на анексію Москвою Криму, російську агресію в Україні, фактичне залякування країн НАТО провокаційними польотами стратегічної авіації, пусками балістичних ракет, чи не вважаєте Ви, що усім на Заході зараз доцільно перечитати виступ Рейгана від 3 березня 1983 року, головною суттю якого було наступне: «досягнення миру» у протистоянні з «імперією зла» можливо лише «через демонстрацію сили»?

- Ми від самого початку дуже ясно казали, що в цієї кризи немає військового розв’язання – всупереч тому факту, що Росія, вочевидь, якраз це і намагається накинути за допомогою своїх ставлеників у східній Україні. Подивіться лише на новини за останні тижні: повідомлення про триваючу передачу сепаратистам танків і важкого озброєння та ескалація атак сепаратистів на українських військових. Отже я скажу однозначно: Україна має повне право захищатися проти цієї агресії, що продовжується, і ми надаємо Україні безпекову допомогу на підтримку цих зусиль. Ми також вдаємося до інших кроків. Ми тісно працювали з нашими союзниками і партнерами по всьому світу, щоб засудити агресію Росії, і разом із нашими партнерами у Європі та по «Великій сімці» змусили економіку Росії платити серйозну ціну, що справляє свій вплив і матиме далекосяжні наслідки для Росії, якщо вона не змінить курсу. Ми будемо продовжувати бути разом з народом України, який демонструє незламну волю, виступивши на захист свого суверенітету й територіальної цілісності, просуваючи не прості реформи, розвиваючи демократію, ведучи боротьбу з корупцією, та відновлюючи економічне здоров’я.

«…МИ ЦІЛКОМ ГОТОВІ ПІДВИЩИТИ ЦІНУ ЗА АГРЕСИВНІ ДІЇ РОСІЇ В УКРАЇНІ»

- Оскільки санкції так і не зупинили російської агресії, не кажучи про те, що Росія не повернула незаконно анексований Крим, що має далі робити Захід і чи готові США самостійно вводити нові санкції чи вживати нові заходи, аби зупинити Путіна? Чи можете ви розповісти деталі таких планів?

- Я вважаю, що санкції справили вплив і продовжують бути корисним інструментом для підвищення ціни, яку Росія платить за втручання у справи суверенної держави. Що б не казали її керівники, російська держава інтегрована до світової економіки, і санкції мають потужний ефект, який з часом лише наростатиме. У Росії усе ще є опція виконати свої зобов’язання за мінськими домовленостями, що дозволило б скасувати деякі з санкцій, які ми наклали. Однак, якщо вона цього не зробить, ми цілком готові підвищити ціну за агресивні дії Росії в Україні. Я також хочу ще раз засудити окупацію і спробу анексії Росією Криму. Сполучені Штати, консультуючись із нашими союзниками, готові розглянути додаткові заходи, щоб чітко показати, що дії Росії не прийнятні.

- Чому США не називають своїми словами те, що відбувається на Донбасі, що це пряма російська агресія, що це війна? Навіть ви сказали в інтерв’ю CNN, «коли росіяни вторглися» - а потім замінили це слово на «перетнули кордон – в Україну»? І більше того, потім додали «Ми тримаємо це під контролем». Як ви це поясните?

- Я з вами згоден: цей конфлікт викликаний прямою російською агресією, це ясно як білий день. Дозвольте мені висловитися просто і чітко, щоб ваші читачі зрозуміли нашу позицію. Ми знаємо, що сепаратисти – багато з яких набрані у Росії – отримують важке військове обладнання, підготовку і фінансування від російського уряду. Крім того, російські бойові частини, з російським озброєнням, з російськими танками, переходили кордон України і безпосередньо допомагали сепаратистам воювати з українськими військами. Я послідовно стверджую, що Росія брутально порушує суверенітет і територіальну цілісність України. На кону стоїть норма міжнародного права, що суверенні уряди поважають кордони інших суверенних урядів, що країни не змінюють кордонів за допомогою сили. Дії Росії ідуть в розріз із цією міжнародною нормою, і як наслідок міжнародне співтовариство виступило одностайно і вжило заходів, щоб накласти економічну ціну на Росію за її недотримання основоположних міжнародних норм.

«МИ ПРАЦЮЄМО НАД НАДАННЯМ ДОДАТКОВОЇ ПІДТРИМКИ ВАШІЙ ЕКОНОМІЦІ, ЗАПРОВАДЖЕННЮ РЕФОРМ, А ТАКОЖ ВАШІЙ БЕЗПЕЦІ»

- З якими месиджами чи можливо з якою конкретною допомогою ви приїжджаєте до України?

- Я привезу сильний месидж підтримки українського народу і уряду, про що я скажу більше під час перебування в Києві. Рік тому українці виступили із вимогами поваги їхньої гідності, кращого майбутнього, європейського курсу, припинення корупції і проведення радикальних реформ. Президент Порошенко і прем’єр-міністр Яценюк розпочали цей процес. Тепер, коли новообрана Верховна Рада готується до свого першого засідання, життєво важливо виправдати очікування реформ у різних секторах, наприклад, в енергетиці, сільському господарстві, у регуляторній практиці щодо підприємництва. Видаляючи ракову пухлину, що стримує українське економічне зростання – корупцію – Верховна Рада, узгоджено з урядом, почне реалізувати потенціал України і перетворювати на реальність візію велелюдного Майдану. Сполучені Штати будуть з вами і підтримуватимуть вас у цих зусиллях. Ми працюємо над наданням додаткової підтримки вашій економіці, запровадженню реформ, а також вашій безпеці.

Микола СІРУК, «День»
 
БУЛАВА Youtube Youtube