hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Сучасна Україна


Спільна заява Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ (м.Брюссель)

(2 грудня 2014 р.)


_____________________



Спільна заява Комісії Україна-НАТО
на рівні міністрів закордонних справ

(2 грудня 2014, м.Брюссель)

2 грудня 2014 р. – Спільна заява Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ (м.Брюссель)

1. Ми, міністри закордонних справ у складі Комісії Україна-НАТО, зустрілися сьогодні для обговорення подій в Україні та огляду прогресу, досягнутого в нашій спільній роботі після засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів, що відбулося в рамках Саміту НАТО в Уельсі 4 вересня 2014 року.

2. Ми рішуче засуджуємо безперервну та навмисну дестабілізацію Росією східної України у порушення міжнародного права, у тому числі шляхом постачання сепаратистам танків, передових систем протиповітряної оброни та іншої важкої зброї, а також військові дії, які порушують домовленості, досягнуті у Мінську у вересні. Заява Росії щодо «поваги» до результатів проведених сепаратистами т.зв. виборів 2 листопада, які ми не визнаємо і не визнаватимемо, ще більше посилила напруженість. Ми засуджуємо нарощування військової присутності Росії в Криму, а також погіршення ситуації з дотриманням прав людини на Кримському півострові. Ми закликаємо Росію відмовитися від незаконної самопроголошеної «анексії» Криму, яку ми не визнаємо і не будемо визнавати, та поважати права місцевого населення, у тому числі корінного народу кримських татар. Дії Росії підривають безпеку України та мають серйозні наслідки для стабільності та безпеки всього Євроатлантичного регіону. У цьому зв’язку, ми також стурбовані заявленими Росією планами щодо подальшого нарощування військової присутності у Чорному морі, що може потенційно вплинути у подальшому на стабільність регіону.

3. Ми підтримуємо Мінські домовленості, які відкривають шлях до стійкого політичного вирішення кризи. Ми закликаємо Росію виконати свої зобов’язання відповідно до умов Мінських домовленостей, у тому числі: вивести свої війська та військове обладнання з території України та від українського кордону; вжити заходів для ефективного міжнародного моніторингу кордону та відновити суверенітет України над її стороною кордону; дати змогу ведення переговорів щодо політичного та дипломатичного рішення, яке поважатиме суверенітет та територіальну цілісність України та її міжнародно-визнані кордони. Росія повинна використати свій вплив на сепаратистів з тим, щоб вони припинили напади та дотримувалися режиму припинення вогню, звільнили всіх заручників та поважали всі свої зобов’язання за Мінськими домовленостями. Ми вітаємо і повністю підтримуємо зусилля Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо сприяння деескалації та досягнення мирного вирішення кризи.

4. Союзники вітають вільне та чесне проведення позачергових парламентських виборів в Україні 26 жовтня, попри складні умови. Ці вибори є свідченням відданості народу України свободі та демократії, а також майбутньому, міцно пов’язаному з європейськими демократіями, свободі вирішувати своє власне майбутнє та зовнішньополітичний курс. Союзники й надалі підтримуватимуть Україну, у тому числі через Річну національну програму, на її шляху реалізації комплексних реформ. Негайна імплементація таких широкомасштабних реформ з метою подолання корупції та просування інклюзивного політичного процесу, заснованого на демократичних цінностях, повазі прав людини, меншин та верховенстві права, залишається ключовою для консолідації української демократії та її економічного розвитку.

5. Посилаючись на спільну заяву засідання Саміту КУН у Південному Уельсі, союзники посилюють свою підтримку з тим, щоб покращити здатність України забезпечувати свою власну безпеку. Ми активізували нашу співпрацю в рамках Особливого партнерства. Ми зміцнюємо наше співробітництво в секторі оборони та безпеки шляхом реалізації програм для України щодо розвитку спроможностей та сталої розбудови потенціалу. Сьогодні, ми раді повідомити, що розпочато практичну реалізацію трастових фондів та проектів у сферах модернізації системи зв’язку та автоматизації, логістики та стандартизації, кіберзахисту, соціальної адаптації військовослужбовців, а також медичної реабілітації. Ми продовжимо сприяти розвитку більшої взаємосумісності між силами НАТО та України. Посилення присутності радників в офісах НАТО у Києві вже відбулось та буде продовжувати зростати. За запитом України союзники продовжать надавати експертну допомогу у ході завершення Україною всебічного огляду сектору оборони і безпеки. Всеохоплюючий порядок денний реформ, які реалізуються Україною у контексті виконання Річної національної програми співробітництва з НАТО, а також Угоди про Асоціацію з ЄС, буде й наділі зміцнювати Україну. НАТО та союзники продовжуватимуть підтримувати Україну в її реформаторських зусиллях.

6. Україна вітає надання багатьма союзниками для потреб Збройних Сил України нелетальної допомоги, а також медичної допомоги пораненим українським військовослужбовцям та у сфері гуманітарного розмінування. Україна вдячна за гуманітарну допомогу, яка надається внутрішньо переміщеним особам і за змістовну співпрацю у рамках програми «Наука заради миру та безпеки». Україна також очікує на вивчення шляхів поглиблення обміну інформацією та стратегічного діалогу із Альянсом.

7. Ми підтверджуємо, що незалежна, суверенна та стабільна Україна, віддана демократичним цінностям і принципу верховенства права, має важливе значення для безпеки Євроатлантичного регіону, невід’ємною частиною якого, як зазначено у Хартії про Особливе партнерство, є Україна. Альянс продовжить надавати свою повну підтримку суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в рамках її міжнародно-визнаних кордонів.




 
БУЛАВА Youtube Youtube